TRT Çerkes Mitingi Yapılacak

Gündem

Haber-Foto: Şeyda AŞATIR/ KAYSERİ’de Çerkesler, TRT Çerkes’in açılması için yapacakları miting öncesinde, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan TRT Çerkes Miting Komitesi Başkanı Balkar Selçuk, “16 Eylül’de TRT Çerkes Mitingimize herkesi bekliyoruz.” dedi.

 

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenleyen Çerkesler, TRT Çerkes’in açılması için miting yapacaklarını ifade ettiler.

TRT Çerkes Miting Komitesi Başkanı Balkar Selçuk, Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye Çerkesleri arasındaki hukukun yeniden tesis edilmesi gerektiğini söyleyerek, “Hükümetin yürüttüğü politikalarda Çerkesler hep yok sayılmıştır. Açılım ve Demokratikleşme çalışmasından, TRT’nin yeniden yapılandırılmasına kadar birçok alanda hükümet yeni politikalar belirlemiştir. TRT’nin 41 dünya dilini kapsayan yeniden yapılandırılmasında Çerkes halkına ve Çerkes diline yer verilmemiştir.” dedi.

TRT’nin 24 saat Çerkesçe radyo ve televizyon programı yapmasını istiyoruz diyen Selçuk, “dilimizin kültürümüzün sürdürülmesini istiyoruz. Mitingimiz Kayseri Fuar alanında saat: 13.00’de başlayacak. Mitingimize tüm halkımızı davet ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar