Kayseri Valisi, Belediye Başkanlığı Aday Adayı Başvurusu Yapacak

Gündem

Haber-Foto: Şeyda AŞATIR/KAYSERİ Valisi Süleyman Kamçı, son yayımlanan atamam kararı ile mülkiye başmüfettişi olarak görevlendirilmesinin ardından Kayseri Gazeteciler Cemiyetine veda ziyaretinde bulundu. Ziyarette emekli olacağını ifade eden Vali Kamçı, layık görülürse Ak Parti’den Çanakkale Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunu yapacağını söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’nin yayımlanan atama kararına ile Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, mülkiye başmüfettişi olarak görevlendirilirken, Kamçı’dan boşalan koltuğa Isparta Valisi Şeyhmus Günaydın getirildi.

Veda ziyaretleri yapan Vali Süleyman Kamçı, Kayseri Gazeteciler Cemiyetine geldi. Cemiyet Başkanı Veli Altınkaya, hiçbir sıkıntı yaşamadıklarını ifade ederek, “2 yılı aşkın sürede ohal valisi olarak görev yaptı. Bizlerle yakın ilişkileri oldu Valimizin. Kamuoyunun bilgilendirilmesi adına basına bilgi açısından sıkıntı hiçbir zaman yaşanmadı.” dedi.

2 buçuk yıldır Kayseri’de görev yaptığını söyleyen Vali Kamçı, “2 buçuk yıldır burada görev yaptık. Burada, basın mensuplarından her zaman destek aldım. Bizi üzecek hiçbir şey olmadı. Tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Uyum içinde çalıştık her zaman. Memurluğun sonu belli. Bu icraattan sonra ayrılmak zorunda kaldık. Nasip olursa ayın 16’sında emekli olacağım. Bizi bu görevlere layık görenlere teşekkür ediyorum. Kayseri’nin en kıdemli Valilerindenim. Yüzümüzü kızartacak hiçbir durum olmadı. Kayseri benim için önemli bir yer. Türkiye’ni sayılı ili, buradan mutlu ayrılıyorum. Hakkım geçtiyse helal ediyorum, herkesten de haklarını helal etmelerini bekliyorum.” Şeklinde konuştu.

“layık görürlerse aday adayıyım”

Bir gazetecinin emekli olduktan sonra siyasete gireceği ile ilgili soruya ise, “Nasip olursa… Layık görürlerse var öyle bir niyetimiz. Hayırlısıysa, olursa başvurumu emekli olduktan sonra yapacağım. Çanakkale’de olacak. Zaten 19-20 senedir Çanakkele’de evim var. Zaten oraya yerleşecektim. Buda vesile olmuş olacak.” Diye cevap verdi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar