Misafirleri olduğu için kadın cinayeti davasına katılamamış

Gündem

Haber-Foto: Şeyda AŞATIR/ KADIN Hakları Günü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer parti binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, kadınları temsil etmekten gurur duyduğunu ifade eden Özer’e, geçtiğimiz gün adliyede görülen Cumhuriyet meydanında yaşanan kadın cinayetinin davasına neden katılmadığını sorduğumuzda, “Kendi yaşadığımız üzücü bir olay vardı ve misafirlerimiz vardı. Gerçekten şuan sizden de bunu duyunca çok üzüldüm, orada olmamız gerekiyordu.” dedi.

CHP İl Başkanı Ümit Özer, parti binasında düzenlediği basın toplantısında kadın hakları konusuna değindi. Başkan Özer, Mustafa Kemal Atatürk’ün, kadınları yüceltmek, savaşta olduğu gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkarken de kadınlar toplumda aktif olsun diye Türk kadınına birçok ülkenin yıllar sonra tanıyacağı hakları gözü kapalı sunduğunu kaydetti.

Başkan Özer konuşmasını siyasette kadınları temsil etmekten gurur duyduğunu söyleyerek noktaladı. Cumhuriyet meydanında üzerine kurşun yağdırarak karısını öldüren sanığa geçtiğimiz gün görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasından tüm indirimler uygulanarak 17 yıl 6 ay hapis cezası verildiği duruşmaya bir kadın il başkanı olarak neden katılmadığının sorulmasının ardından, “Dün için gerçekten çok haklısınız, orada olmamız gerekiyordu. Biliyorsunuz kendi yaşadığımız üzücü bir olay yaşandı ve misafirlerimiz vardı. Gerçekten şuan sizden de bunu duyunca çok üzüldüm, orada olmamız gerekiyordu. Cezalar caydırıcı olmadıkça başka bir sonuç beklenemez. Neredeyse, ‘iyi ki öldürdün, teşekkür ederiz’ diyecekleri noktaya geleceğiz.” şeklinde cevap verdi.

Kocasinan İlçe teşkilatına yapılan saldırının failinin CHP üyesi çıkmasının sorulması üzerine Başkan Özer, “Daha önce Hacılar’da da benzer bir olay olmuştu. Bu insanlar kasıtlı bulunuyor. Biz arkasındaki isimleri bilmek istiyoruz. 17 yıldır ülkeyi yöneten zihniyetin kin, nefret, ayrıştırıcı duyguların sonucu olarak görüyorum. Bu sonuçta yapılanda hiçbirimizi şaşırtmadı. ‘yine kimi kullandılar acaba?’ dedik.” İfadelerini kullandı.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar