Üniversite rektörleri basınla yemekte buluştu

Gündem

Haber-Foto: Şeref Kahraman/ ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, kentte görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları ile akşam yemeğinde buluştu.

 

ERÜ kampüsü içerisinde bir restoranda ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış evsahipliğinde 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle düzenlenen akşam yemeğine kentte görev yapan ulusal ve yerel basın mensupları katıldı. 

 ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış yemekte yaptığı konuşmada, “Üniversitemizi bulunduğu durumdan daha iyiye getireceğiz. İşbirlikleri ile üniversitemizi büyüteceğiz ve Kayseri’yi dünyaya duyuracağız. Siz bizim sesimiz, kulağımızsınız. Her zaman yapıcı eleştiriye açığız. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüz Kutlu olsun” diye konuştu. 

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ise  “Milletimizin sesi kamuoyunun vicdanı çalışan gazetecilerimiz hoşgeldiniz. Sizler ilkeli, milli birlik ve beraberliğimizi muhafaza eden gazetecilersiniz. Kayseri’de ben bunu gördüm. Motive edici, bizleri heyecanlandırıcı, yapmış olduğumuz faaliyetlerde bizlere hep yardımcı oldunuz. Emeklerinize karşı, taşıdığınız sorumluluğun bilincinde olmanızdan dolayı hepinize sonsuz şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya da basın sektörünün sorunlarını anlattı. 

Yemeğin sonunda rektörler Çalış ve Karamustafa, tüm gazeteciler adına Cemiyet Başkanı Altınkaya’ya plaket takdim ettiler.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar