‘Burası Zenginlikler Şehri Kayseri’

Gündem

Haber: Abdullah Alpay / Erciyes Dağı’ndan, Kapadokya’ya , Sultan Sazlığı’ndan, Aladağlara, Kapuzbaşı Şelaleri’nden tarihi mekanlara kadar bir çok güzelliğin yer aldığı ‘Zenginlikler şehri Kayseri’ tanıtım videosu yayınlandı.

345454

3.30 dakikalık video şu ifadelere yer verildi: “

Hatırla! Erciyes Dağı’nın efsanesini… Kapadokya’nın hikayesini… Ve Anadolu’nun göz bebeğini hatırla… Burası senin şehrin, bu senin hayalin…

Dinle! Sultan Sazlığı’nda kuşların şarkısını duyacaksın… Aladağ’ların nefesini hissedecek, yılkı atlarıyla özgürlüğe koşacaksın. Zamanı Kapusbaşı Şelaleleri’nin coşkun sularında durdur. Kendini Erciyes’in karlı havuzlarından heyecana bırak. Yamaç paraşütü ile mavi gökte süzül, ufukta her zaman Kapadokya’nın gülen yüzünü bulacaksın.

54765765

Bak! Doğanın cömertliği ile dile geldiği, bereketli ovalarında umudun yeşerdiği, tarihin inşa ettiği ve kadim bir kültürün şekil verdiği, zenginlikler şehri Kayseri’desin. İnan, bu şehri çok seveceksin.”

Videonun sonunda “Doğa ile tarihle ve köklü bir kültür ile yoğrulan Kayseri seni bekliyor” denildi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar