“Kötüye giden bir Millet İttifakı tarafı var’’

Gündem

Haber-Foto: Nehir Durdağı, Şükrü Gündüz / Deniz Postası TV’ye konuk olan Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyon Üyesi Baki Ersoy, yerel seçimlere 19 gün kaldığını hatırlatarak, “Ben Türkiye de gördüğüm her geçen gün daha da iyiye giden bir Cumhur İttifakı tarafı var. Kötüye giden de bir Millet İttifakı tarafı var. 16 ilçe ve Büyükşehir’de Cumhur ittifakı Kayseri’de başarılı olacak” dedi. Diğer konuk Kocasinan Belediye Meclis Adayı Sedat Kılınç da “Mahalle kültürü tekrar ortaya çıkacak. Kültürel anlam da ve sosyal anlamda yatay yapılaşmanın önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi.

 

 Kayseri’ye yeni heyecan getiren ve internet kullanıcıları tarafından büyük ilgi gören internet televizyonu Deniz Postası TV, yaklaşan yerel seçimlerin de nabzını tutmaya devam ediyor.

Gazeteciler Azim Deniz ve Erdinç Teğmen’in hazırlayıp sunduğu ‘Seçsek mi, Seçmesek mi?’ adlı siyaset programının konukları MHP Kayseri Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyon Üyesi Baki Ersoy ve AK Parti Kocasinan Belediye Meclis Adayı işadamı Sedat Kılınç oldu.

Seçimler bana gören son 10 günde kazanılır”

Seçim döneminde Türkiye’nin seçime gidilen durumu hakkında konuşan MHP Kayseri Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyon Üyesi Baki Ersoy, “Bizler Cumhur ittifakı ile birlikte bir tarafız. Bu manada çalışmalarımız devam ediyor. Ben Türkiye’de gördüğüm her geçen gün daha da iyiye giden bir Cumhur ittifakı tarafı var. Kötüye giden de bir Millet İttifakı tarafı var. Böyle baktığınızda ben seçimlere 19 gün kala bir problem olacağını hem Türkiye’de hem de şehrimiz de düşünmüyorum. Çalışmalar bu son 15 gün de biraz daha hızlanır. Ben seçimlere şöyle bakarım. Seçimler bana gören son 10 günde kazanılır. Kongreler ve genel kurullar da son 10 günde kazanılır. Eğer sandığı sıkı tutup hakimiyetini alabilirseniz” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Erdinç Teğmen. MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’a “İyiye giden bir Cumhur ittifakı  tarafı ve  kötüye giden Millet İttifakı var” dediniz, bu duruma somut örnekleriniz nelerdir?”  sorusu üzerine Baki Ersoy “Seçimler her zaman başladığında adaylar açıklandığında meclis üyesi açıklandığında toplumda genel bir kanı oluşur. Tepkiler ilk etapta olur. İşte niye listede yokum o niye yok ve ya ben niye belediye başkanı olmadım gibi şehrimiz dede yaşanan hadiseler de de var. Siyasette ilk açıklanınca listelerde  tepkiler olur bir bakarsınız en tepkili adamlar listede yer alan kişilerin yanında boy boy fotoğraf vermeye başlar. Listeler açıklandı herkes listeleri gördü. Örnek olarak Adalet Kalkınma Partisi ile yapılan ittifakta  Milliyetçi Hareket Partisi’nin mensupları yada  Adalet Kalkınma  Partisi’nin mensupları da tepkiler verdi. Yani MHP’den bizler niye ittifak yapıyoruz diyenler de oldu, biz  bunlarla yıllardır mücadele ettik niye buradayız diyenler de oldu. Ama 15 Temmuz gecesinden başlayan bir ittifak anlayışı var. Bu güne kadar geldi. Bu gün geldiğimiz noktada ben şunu düşünüyorum gerçekten de bir problem olmadan bu seçimlerden çıkacağımızı düşünüyorum. Çünkü insanlar artık seçimlerden bıktı. Somut örnekler verecek olursak daha iyiye giden şu AKP MHP bir tarafta özellikle AKP  iktidarda olduğu için yönetim kadroları, bakanlıklar, müsteşarlıklar, tüm genel müdürlüklerle beraber yönetimi sağladığı için her hangi bir olumsuzlukta tepkiler direk oraya yöneliyor. Dolayısıyla bize de şöyle yansıyor siz destek veriyorsunuz, piyasa kötü şöyle böyle ama neticesine baktıklarında yani işin finaline geldiğinde örnek veriyorum. Melikgazi’de oturan bir seçmen listeye bakıyor kimler var Cumhur ittifakının adayları var, Millet ittifakının adayları var. O da CHP’den şimdi ona da baktığınız da el altı ok’a gider mi CHP’ye oy verir mi zihniyetine oy verir mi diye bana sorduğunuzda bence vermez. Olacak olan da budur. İnsanlar ne kadar tepkili olursa olsun kötü bizim kötümüzdür der yine vermez. Benim gördüğüm şu insanlar şunu istiyor seçimler bitsin herkes işine gücüne baksın. Onun için her geçen gün beklenti kısalıyor. İyi ye giden bir Cumhur ittifakı görüyorum kötüye gitmesinin sebebi diğer ittifakın bağlı bulundukları yerler, kolkola yürüdüler, birlikte yol yürüyorlar bunu herkes görüyor. İyi Parti de bu işin kanadı. İyi Parti olanlar da ne yapacağını şaşırmış durumda. Her geçen gün dediğim gibi bu makas daha da açılıyor, bana göre 16 ilçe ve Büyükşehir’de Cumhur ittifakı Kayseri’de başarılı olacaktır diye düşünüyorum.’’  Diye konuştu.

Kötüye giden bir Millet İttifakı tarafı var

“ Projelerimiz kentsel dönüşüm üzerine olacak”

Programın diğer konuğu olan ve Kocasinan imarı hakkındaki hedeflerini anlatan AK Parti Kocasinan Belediye Meclis Adayı işadamı Sedat Kılınç: “Kocasinan yaklaşık 147 bin hektarlık bir alan tabii bir çok mahallenin özellikle kentsel dönüşüm alanlarında da bir çok ihtiyacın olduğu bir belediye. Bizim de sektörümüzü ilgilendiriyor kentsel dönüşüm olayı daha önceden Çevre Şehircilik Bakanlığı bu konuda öncülük yapmadan önce bireysel olarak inşaat firmalarının hepsi kentsel dönüşüm projeleri yapıyor zaten. Gecekondu alanların da dönüşüm sağlıyor. Ama buna tabii ki devletin desteğinin de olması biraz daha işleri kolaylaştırıyor. Ama Kocasinan bölgesinde gerçekten çok ciddi bir gecekondu ve riskli olan alanlar var. Öncelikle bizim niyetimiz Kocasinan’a hizmet vermek inşallah meclis üyesi olarak elimizden geleni yapacağız. Birçok projeler de üretmeyi düşünüyoruz. Kocasinan’a kentsel dönüşüm alanında çok iş yapılması lazım. Şehrimizin ihtiyacı olan yeşil alan var, havaya ihtiyacımız var. Kentsel dönüşüm projelerini yaparken bizim de projelerimiz bu yönde olacak. Yıkılan yapıların yerine de daha yaşanabilir sosyal alanların olduğu insanların ailesiyle dolaşabileceği, yürüyüş alanlarının olduğu, sosyal aktivitelerinin olduğu projeler üreteceğiz.  Daha az yoğunlukla konut alanlarında yoğunluk arttıkça nefes alma şansı azalıyor. Bölgede yeşil alanlar yapmakla birlikte konut alanları arasındaki yaklaşma mesafelerin artırılması ile ilgili bir beklentilerimiz var. Şehrimizin de bu konuda beklentileri var. Bu konuda talepleri inşallah bize Kocasinan Belediyesi’ne sunacağız. Tabi şehrin bir çok alan da ihtiyaçları var. Aslında yerel yönetimler de şehirlerin istihdamını ekonomilerini birçok alanda düşünmek zorundayız” şeklinde açıkladı.

‘’Yatay Yapılaşmayla Mahalle Kültürü tekrar ortaya çıkacak’’

Kocasinan Belediye Meclis Adayı Sedat Kılınç yatay yapılaşma hakkında ise şunları söyledi: “Burada bizim önerimiz şu noktada şehrin yapılaşma kentsel dönüşüm yapılacak alanlarda belli mevcut yapılar var. Bu alanda yatay yapılaşmaya dahil edildiğinde tabii ki bir haksızlık oluyor. Bir tarafta yüksek katlı diğer tarafta düşük katlı. Düşük katlı olan birçok alan da sıkıntı yaşayacak bu alanlar da aynısının devam etmesi yeni imara açılan bölgelerde ise yatay yapılaşmanın tabii ki olması yoğunluğu azaltacaktır. Mahalle kültürü tekrar ortaya çıkacak. Kültürel anlam da ve sosyal anlamda yatay yapılaşmanın önemli olduğunu düşünüyoruz.”

‘Seçsek mi, Seçmesek mi?’ adlı siyaset programının konukları Ersoy ve Kılınç, gazeteciler Deniz ve Teğmen ile izleyicilerden gelen sorulara samimi ve içtenlikle cevap verdiler.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar