“Filmin sonunda katledilirsiniz”

Gündem

Haber-Foto: Nehir Durdağı, Şükrü Gündüz / Kayseri’ye yeni heyecan getiren ve internet kullanıcıları tarafından büyük ilgi gören internet televizyonu Deniz Postası TV’nin konuğu Saadet Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Arıkan, “Birleşmiş Milletlerde günlerce haykıralım günlerce İsrail lanetli bir devlet diyelim. ABD kötü diyelim Çin kötü diyelim, Avrupa kötü diyelim bir milim mesafe alamayız. Oranın kurgusu zaten dünyadaki zulüm düzenini yaşatmak için olan bir kurgu.  Siz D8 gibi bir yeni dünyanın hamlesini yapmazsanız, oyun kurucu olmazsanız o oynanan oyunda figüran olabilirsiniz, başrol oyuncusu olabilirsiniz ama filmin sonunda katledilirsiniz” dedi.

 

Kayseri’ye yeni heyecan getiren ve internet kullanıcıları tarafından büyük ilgi gören internet televizyonu Deniz Postası TV, yaklaşan yerel seçimlerin de nabzını tutmaya devam ediyor.

Gazeteciler Azim Deniz ve Erdinç Teğmen’in hazırlayıp sunduğu ‘Seçsek mi, seçmesek mi?’ adlı siyaset programının konuğu Saadet Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Arıkan oldu.

Programa başlarken Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Arıkan siyasi geçmişini anlattı.

‘’Zamana mekâna şartlara göre doğrular değişmez’’

Bu güne kadar siyasi parti değiştirme tercihi yapmadığı hakkında Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mahmut Arıkan, “Eğilmeden bükülmeden yani bugün gönül sandıkları ortaya kurulmuş olsa ben eminim ki Mahmut Arıkan açık ara önde bitirir bu yarışı. Bu güzel bir şey zor olanın ben bu olduğu kanaatindeyim. Gönül sandığında ki birinciliğimizle ben şuna bağlıyorum. Çocukluğumuzdan bu tarafa hiçbir zaman eğilmeden bükülmeden doğru bildiğimiz yoldan taviz vermeden siyaset yapmak gayreti içerisinde bulunduk. Niye gömlek değiştirmiyoruz niye farklı pullarlar da siyaset yapmıyoruz sorusuna gelince ben siyaseti doğru yerde yapıyorum. Zamana mekâna şartlara göre doğrular değişmez. Bugün Türk siyaset tarihi de olmazsa olmaz doğrular vardır. Bunlardan bir tanesi ekonomik anlamda havuz sistemini denk bütçeyi faizsiz ekonomi modelini siz amaç olarak edinmediğiniz müddetçe başarılı olamazsınız. Faizi kaldıracağız faizsiz bir ekonomi modeli ortaya koyacağız deyin. Ben bunu Saadet Partisinden başka bir partide bu hedefi görmüyorum. İkinci olarak Saadet Partisi’ni diğer partilerden farkı D8 bunu biliyorsunuz 8 tane ülkenin bir araya gelerek Erbakan Hoca tarafından kurulan birliktelik. Karşımızdaki güçlere bakarsak Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği gibi hep bir arada olan kurumlar. Biz kendi tarafımıza baktığımızda bir türlü bir araya gelemeyen ülkeleriz. Amerika diyoruz müttefik miyiz dost muyuz ben bir türlü anlayamadım. Bir bakıyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanı ‘ Ey Trump’ diye başlıyor, bir bakıyorsunuz en büyük müttefikimiz Amerika diye başlıyor. Nerede duracağımızı kestiremediğimiz kanaatindeyim. Ama Saadet Partisi 50 yıldır Amerika ya karşı Amerika bizim hiçbir zaman dostumuz olmaz. Avrupa bizim hiçbir zaman iyiliğimizi istemez. İsrail ile durumların normalleşmesi diye bir durum söz konusu olamaz. Bunları dillendirebileceğim tek parti Saadet Partisi olduğu için Mahmut Arıkan burada siyaset yapmaya gayret gösteriyor” şeklinde konuştu.

‘’Oyunu kendimiz kurduğumuz takdirde bunu başarabiliriz’’

İsrail hadisesini anlatan Mahmut Arıkan bu durumlar hakkında, “Sosyal medyada kınama mesajları yapıyoruz. Biz ülke olarak ‘Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir’den daha öte Birleşmiş Milletler’de dünya 5’ten büyüktür’den daha öte planlar yapmamız lazım. Oyunu kendimiz kurduğumuz takdirde bunu başarabiliriz. Birleşmiş Milletlerde günlerce haykıralım günlerce İsrail lanetli bir devlet diyelim. ABD kötü diyelim, Çin kötü diyelim, Avrupa kötü diyelim bir milim mesafe alamayız. Oranın kurgusu zaten dünyadaki zulüm düzenini yaşatmaya yönelik olan bir kurgu.  Siz D8 gibi bir yeni dünyanın hamlesini yapmazsanız, oyun kurucu olmazsanız o oynanan oyunda figüran olabilirsiniz, başrol oyuncusu olabilirsiniz ama filmin sonunda katledilirsiniz” ifadelerini kullandı.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar