“Akkışla’da önce göçü önleyeceğiz”

Gündem

Haber-Foto: Nehir Durdağı / Kayseri’ye yeni heyecan getiren ve internet kullanıcıları tarafından büyük ilgi gören internet televizyonu Deniz Postası TV’nin konuğu olan Cumhur İttifakı AK Parti Akkışla Belediye Başkan Adayı Ayhan Arslan, “Önce Akkışla’mızın merkezini güzelleştireceğiz. Meydanımız yok diyebiliriz. Artık işimizi düzleştireceğiz. Akkışla’nın girişinde ki engeli kaldıralım ki Akkışla’yı doldursun nüfusumuz” dedi.

 

Kayseri’ye yeni heyecan getiren ve internet kullanıcıları tarafından büyük ilgi gören internet televizyonu Deniz Postası TV, 31 Mart yerel seçimlere son 5 gün kala yerel siyasetçileri ağırlamaya devam ediyor.

Gazeteciler Azim Deniz ve Erdinç Teğmen’in hazırlayıp sunduğu ‘Seçsek mi, seçmesek mi?’ adlı siyaset programının konuğu Cumhur İttifakı AK Parti Akkışla Belediye Başkan Adayı Ayhan Arslan oldu.

 Programa başlarken Gazeteci Azim Deniz Kayseri’nin Akkışla ilçesi hakkında tarihi ve siyasi notlar verdi.

Seçimlere son 5 gün kala ‘Seçsek mi, seçmesek mi?’ adlı programa Cumhur İttifakı Akkışla Belediye Başkan Adayı Ayhan Arslan özgeçmişi ve siyasi geçmişi hakkın da bilgiler vererek başladı.

‘’Öncelikle biz orada göçü önleyeceğiz’’

Kayseri’nin Akkışla İlçesi’ne ekonomik olarak gelir projeleri hakkında Cumhur İttifakı Akkışla Belediye Başkan Adayı Ayhan Arslan, “Akkışla’mızın gelen ücretlerimizin hizmet niteliğinde yetecek bir nispette. Bizim bırakın Türkmen Akkışla’mızın tüm nüfusunu getirin her şeyimiz yetecek. 40 bin kişi var dışarı da şuan da Akkışla’mızın dışında yaşayan. Tabii yaşadığı nüfusunun kayıtlı olduğu bölgelere yatırımlar yapılmak üzere ücretler geliyor. Projelerimiz var ancak bu projelerimiz ilçe nispetinde ilçemizin standart hale gelmesiyle ilgili projelerimiz. Olması gerekenlerle ilgili projelerimiz. Bunun üzerine bizim vizyon projelerimiz var. Merkezimize gittiğimiz zaman ilçenin standart bir ilçe olduğu için eksiklerimizin neler olduğu ile ilgili fizibilite çalışması yaptık. Bunlarla ilgili proje hazırlıklarımızı yaptık. Bunlar sanmayın ki vizyon projemiz değil inşallah o seviyelere geleceğiz. O seviyelere geldiğimiz de gelir kaynağı üretecek, gelir elde edeceğimiz belediyelerimizle ilgili doğal kaynakları adına tahlil yaptırdık onları değerlendirme adına. Öncelikle biz orada göçü önleyeceğiz. Oradaki nüfusun hala buraya niye taşınıyor olduğu, niye geldiğiyle ilgili çalışmalarımız oldu” ifadelerini kullandı.

‘’Önce Akkışla’mızın merkezini güzelleştireceğiz’’

Akkışla’nın Civar mahallelerle ilgili projeleri hakkında ‘önce Akkışla’mızın merkezi’ diyen Cumhur İttifakı Akkışla Belediye Başkan Adayı Ayhan Arslan, “Önce Akkışla’mızın merkezini güzelleştireceğiz. Meydanımız yok diyebiliriz. ilçemize tepeden baktık, ilçemizin nasıl olması gerektiğiyle ilgili, giriş yapısıyla ilgili doğalgazımızın gelişiyle artık işimizi düzleştireceğiz. Akkışla’nın girişinde ki engeli kaldıralım ki Akkışla’yı doldursun nüfusumuz”   dedi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar