11
Cts, Tem
20 Yeni Haber

Gündem
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

(ÖZEL) HABER: BURCU KARAKAYA/  Kayseri Zamantı Beyaz Eşya Firma Yetkili Murat Pelit Deniz Postası medyaya özel düğün sezonunun gelmesiyle beyaz eşya piyasası hakkında açıklamalarda bulundu. Murat Pelit: Orta sınıf bir çeyiz paketinin fiyatı 7 bin liradan başlıyor. İnsanlar beyaz eşya alırken markaya değil, kullanım işlevine baksın" dedi.

Beyaz eşya piyasasını değerlendiren Murat Pelit:" Beyaz eşya alımında aslında piyasa kötü değil. Satışlarda ÖTV' nin verdiği bir yoğunluk vardı. Devletin aldığı bir kısım vergi süreci vardı. Evlenenler ve evini yenileyenlerde cebini düşünmek zorundaydı, beyaz eşya alanlara şu an baksak şöyle bir en azından yüzde 10 karlı. Bu durumda çok büyük zam geldi fiyatlara yansıyacak anlamında değil, firmalar rekabetten dolayı kimi firma yansıtacak, kimisi de yansıtmayacak" şeklinde konuştu.

Konuşmasına devam eden Beyaz Eşya Firması Yetkilisi Pelit, insanların dört gözle beklediği indirimleri kendilerininde satışlara yansıdığı için beklediğini belirterek, yaşanılan ekonomik sıkıntılardan dolayı satışlardan ticaretle uğraşan herkesin memnun olmadığını hatırlattı.

Pelit konuşmasını şöyle noktaladı: "Şu an büyüme dönemi değil, yerini koruma dönemi. Yaşanılan bu sorunları da atlatacağız. Vatandaşlar beyaz eşya alırken çok lüks ürün alacağına normalini alır. Yurtdışı menşeli eşya pahalı fiyatından dolayı tüketici tarafından daha çok tercih ediliyor. Vatandaşlarımız fiyatı biraz daha uygun olan yerli üretim olan eşyaları da tercih edebilir. Kalite açısından da hemen hemen çok büyük farklar yok aslında. Kalite eğer değişecekse elektronik yazılımda değişebilir."

*Resmi İlanlar*

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar