Öztürk: “Siyasiler halka göre pozisyon almak zorundalar”

Gündem

Haber: Burcu Karakaya/  Turan Derneği Genel Başkanı Ali İhsan Öztürk Kayseri’nin İnternet Televizyonu Deniz Postası TV’nin ‘Kayseri Gündemi’ adlı programına konuk oldu. Kurulan Turan Derneği hakkında açıklamalarda bulunan Ali İhsan Öztürk:” Turan Derneği sadece öğrencilerden değil, Türk dünyasından misafirlerle irtibat kuruyoruz. 10 yıldır yaptığımız faaliyetleri kamuoyuna göstere göstere yansıtmadık. Çünkü yanlış ve kötü örnek olmak istemedik. Şu an yaptığımız faaliyetler herkes tarafından kabul görüyor” diye konuştu.

 

Turan Derneği’ne neden ihtiyaç duyuldu? Sorusunu Turan Derneği Genel Başkanı Ali İhsan Öztürk, “Turan öncelikle herkesin de anlayabileceği bir dille Türk Ailesinin birliği demek. Aynı kültürü paylaşan insanların bir araya gelmesi. Turan Derneğini kurmamızdaki amaç, insanların belli bir yaşından sonra karakteri oluşur. Geleceğe dönük hayalleri oluşur. Benim de ortaokuldan itibaren kafamda Türk dünyası vardı. Ve bu yönde içimden bir şeyler yapmak geliyordu. Üniversite yıllarımda Rusya bölgesinin dağılmasıyla Turan coğrafyasından gelen kardeşlerimle okumak nasip oldu. Daha sonraki değerlendirmelerimizle Türkiye’de Turan’la ilgili çalışmaların olmadığını gördük. Birçok sivil toplum grubu alt başlık olarak ilgileniyor ancak, asıl hedefi turan olan bir sivil toplum kuruluşu yok. Bu açığı kapatmak için devlet memurlarına dernek kurma yasağı kalktığı gün Derneğimizin başlangıcını oluşturduk” şeklinde cevaplandırdı.

Konuşmasına devam eden Başkan Öztürk: ”Türk dünyasına hizmet için kurulmuş bir sürü kuruluş var. Ama baktığınız da Türk dünyası ile ilgili bir faaliyetleri kalmamış. Çok enteresan sadece bizim ülkemizde dinle milliyet sürekli çatıştırılmak isteniyor. Siyasiler halka göre pozisyon almak zorundalar. Bizim toplumu öyle bir hale getirdiler ki yarın ne yapıyorsun dendiğinde Allah büyük deniliyor. Kurullara sorulunca aynı soru siyasileri bekliyorlar. Ben hiçbir ayrım yapmadan Türk’ün olduğu her yerdeyim” ifadelerini kullandı.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar