15 Temmuz Şehitleri dualarla anılacak

Gündem

Haber: Hülya Deniz / 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri programı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi tarafından açıklandı. Etkinlik, dualarla başlayacak, gece yarısı sela okunması ile sona erecek.

 

250 şehit verdiğimiz, binlerce gazimizin olduğu askeri üniformanın arkasına gizlenmiş, FETÖ mensuplarının 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından 3 yıl geçti.

15 Temmuz’da tüm yurtta olduğu gibi Kayseri’de de çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

15 Temmuz 2019 Pazartesi Günü saat: 11.00’da Kayseri Garnizonu ve Kartal Şehitliği ile Asri Mezarlık Polis Şehitliğindeki şehit mezarları, Vali, Garnizon Komutanı, Büyükşehir Belediye Başkanı, il protokolü, sivil toplum temsilcileri, şehit yakınları, gazilerimiz ve vatandaşlarla birlikte ziyaret edilecek. İlçelerde de benzer programlar icra edilecek.

 Saat: 12.30’da ise öğle namazından önce Şehitlerimizin ruhu için Mevlid-i Şerifler okunacak ve okunan Hatm-i Şeriflerin duası yapılacak, ardından Büyükşehir Belediyesi koordinesinde Melikgazi Belediyesi tarafından İl Merkezi Hunat Hatun Camiinde, ilçelerde ise seçilen bir camide yemek ikram edilecek.

14.00’da Büyükşehir Belediye Başkanlığınca Kayseri Park AVM’de düzenlenen “15 Temmuz Fotoğraf ve Milli Mücadelenin 100. Yılı Sergisi” açılışı yapılacak ve Saat:15’te de Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesi Konferans Salonu’nda  ‘Türkiye’nin Demokrasi Mücadelesi Tarihinde 15 Temmuzun Yeri’ adlı panel düzenlenecek. 

 Saat: 20.30’da Kayseri Garnizonu ve Kartal Şehitliği’nden Kayseri Cumhuriyet Meydanı’na kadar Milli Birlik Yürüyüşü düzenlenecek ve Meydan’da dev ekranda video gösterileri olacak. Saat: 21.00’da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile Dua Yapılacak. Vali Şehmus Günaydın ve protokol konuşmalarının ardından şiirler ve kahramanlık türküleri söylenecek.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri saat: 00.13’te şehrimizin tüm camilerinde sela okunması ile sona erecek.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar