Tok: “FETÖ’nün siyasi ayağı olmaz mı?”

Gündem

Haber: Şeref Kahraman / Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, Kayseri’nin en çok izlenen internet televizyonu Deniz Postası TV’de çok önemli açıklamalar yaptı. Tok, “FETÖ’nün ticaret ayağı var, spor da var, sanat da var, memurlukta da var ama siyasi ayağı olmaz mı?” dedi.

 

“40 YILLIK ÖRGÜT 3 YILDA BİTMEZ”

Deniz Postası TV’de yayınlanan ’15 Temmuz Özel’ programında gazeteci Tolga Yılmaz’ın sorularını cevaplayan MHP İl Başkanı Serkan Tok, “40 yıllık bir terör örgütünü 3 yılda bitirmek zordur ama belini kırmışızdır. Elimizden geleni hepimiz yapacağız” dedi.

Devlete silah çeken örgüt üyelerinin cezalarını çekmesi gerektiğine vurgu yapan Tok, “Bazıları pişmanmış, yapmayacaktı, onlar o gece bizlere acımadılar. Türk milletine karşı mücadele etmiş herkes cezasını çekecektir. Devletimize silah çekmiş, ülkemizi bölmek için uğraşmış, uğraşanlara yardım edenlerin cezalarını çekmesi gerekiyor ama bir inancı gereği kurban vermiştir, onu bir kenara çekmek gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

“FETÖ’NÜN SİYASİ AYAĞI OLMAZ MI? VAR…”

Başkan Tok, FETÖ’nün siyasi ayağı olduğunu da belirterek, şunları söyledi: “FETÖ’nün siyasi ayağını biz de siz de görüyorsunuz. Her şeyinin olduğu bir mekanizmasının siyasi ayağının olmama ihtimali yok. Ticaret de var, spor da var, sanat da var, memurlukta da var ama siyasi ayağı olmaz mı? Şimdi de FETÖ’nün ekonomik ajanları ile üzerimize geliyorlar. Geçen yıl patlıcan, patates, soğan ile üzerimize geldiğini hiç kimse unutmaz. Bugün ekonomik saldırı içerisinde hepimiz aynı sıkıntıyı yaşıyoruz, kıyamete kadar Anadolu’da Türk İslam birliğini devam ettirmemiz için toprağa sahip çıkmalıyız.”

Tok, “15 Temmuz şölen değil, anma etkinlikleri olması lazım. 254 şehide çıktı, 2196 yaralının olduğu bir 15 Temmuz gecesi yaşadık. Bu etkinlikler düzenlenirken, daha dikkatli davranılmalıdır” dedi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar