Hacı Bektaş Veli’yi anma törenine Kayseri’den yoğun katılım

Gündem

Haber: Hülya Deniz / Hacı Bektaş Veli’yi anma törenleri Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde bu yıl ulusal 56’ıncı kez düzenlenirken, törene Kayseri’den de çok sayıda vatandaş katıldı.

68645625 10158181053074749 3308191417213386752 n

56’ncı Ulusal, 30’uncu Uluslararası Hacı Bektaş Veli’yi Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesinde başladı. 18 Ağustos’a kadar devam edecek anma törenlerine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çok sayıda milletvekili ve belediye başkanları katıldı.

Kayseri’den de çok sayıda CHP’li ve vatandaş etkinliklere katılmak için Nevşehir’e gitti.

CHP Kayseri milletvekili Çetin Arık, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile "İncinsen de incinme" diyen Hünkar Hacı Bektaş Veli'yi anma törenlerine katıldık. Biliyoruz ki, "İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır" Türkiye'yi karanlığa teslim etmeyeceğiz” derken, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gonca Yelda Orhan,  “Genel Başkanımız Sn Kemal Kılıçdaroğlu katılımı ile "Bir olalım, iri olalım, diri olalım " felsefesi ile Haci Bektaş Veli’yi anma törenlerindeyiz” diye konuştu.

31 Mart seçimlerinin ardından Hacıbektaş Belediye Başkanı seçilen Arif Yoldaş Altıok, göreve başlamasının ardından son iki yıldır ekim ayında düzenlenen Hacı Bektaş anma etkinliklerinin tarihini değiştirmişti. Etkinliklerin 16-18 Ağustos tarihlerinde düzenlenmesi kararı seçim sonrası yapılan ilk meclis toplantısında alınmıştı.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar