970x250

M Yalcin Ramazan Bayramijpg

Gündem

35 yıl önce hayırsever işadamı merhum Nuh Mehmet Küçükçalık tarafından yaptırılan ve 30’ncu mezunlarını vermeye hazırlanan Kayseri Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi, mezunlarıyla bir araya geldi. Buluşmada eski günler yad edildi, hatıralar yeniden canlandı.

 

Kayseri Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi, geçmişten geleceğe mezunlarını bir araya getirdi.

35 yıl önce hayırsever işadamı merhum Nuh Mehmet Küçükçalık tarafından yaptırılarak eğitime kazandırılan Anadolu Lisesi, bu yıl 30’ncu mezunlarını vermeye hazırlanıyor. Geçmişten geleceğe Küçükçalık ailesi, Mezunlar Derneği’nin etkinliğinde buluştu.

Etkinliğe okulda uzun yıllar görev alan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Karaca ve ProfDr Nevzat Özkan’nın yanı sıra pek çok emekli öğretmen katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte okul bahçesinde hatıraları tazeleyen mezunlar ve öğretmenler hatıra fotoğrafı çektirdi. Söylenen şarkılar eşliğinde hatıralar yeniden canlandı.

Kayseri Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi, elde ettiği başarılarla da adından söz ettiriyor. Son üniversite yerleştirme sınavında çeşitli Tıp fakültelerine 83 öğrenci gönderen okul Kayseri’de kırılması güç bir rekoru da elinde bulunduruyor. Son sınavda Türkiye genelinde ilk binde 7 öğrencisi bulunan okul Türkiye 26’ncısını da çıkartma başarısı  gösterdi. Kısıtlı fiziki imkanlara rağmen Sıralamada Türkiye’de devlet Anadolu liseleri arasında ilk 10 içinde bulunurken Kayseri’de de Anadolu liseleri arasında birinciliği bırakmıyor.

Başarının sırrı ise Okul Müdürü Mehmet Aksoy, öğretmen, öğrenci ile velilerin birlikte oluşturdukları sinerjide yatıyor. Ücretsiz, eşit, adil ve sosyal devlet ilkesine uygun Eğitim için  hala umut var dedirtiyor.Kaynak: kayserihaberajansi

M Uzunoglu Ramazan

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar