970x250

M Yalcin Ramazan Bayramijpg

Gündem

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanlığı kongresi öncesi yapılacak olan İlçe Kongrelerinin tarihleri belli oldu. Son yapılan İl yönetim Kurulu toplantısında itirazlara rağmen 3 merkez ilçe ile bazı kırsal ilçelerin kongre günleri aynı gün yapılmasına karar verildi.

 

Somuthaber.com haber sitesinde yer alan habere göre, CHP kayseri İl Yönetim Kurulu toplantısında ilçe kongrelerinin tarihlerinin belirlenmesi tartışmalara neden oldu. Toplantıda 5 Yönetimi Kurulu Üyesinin itirazına rağmen, 3 merkez ilçeden Kocasinan, Melikgazi ve Talas kongreleri 22 Aralık, Akkışla, İncesu ve Pınarbaşı 20 Aralık, Develi, Sarız ve Özvatan 21 Aralık, Yahyalı ile Yeşilhisar İlçe kongrelerinin 27 Aralık günü yapılmasına oy çokluğuyla karar verildi.

İl yönetim Kurulundaki toplantıda Hamdi Korkmaz, Kenan Akpınar, Barış Özdemir, Mehmet Öztürk ve Vural Ekinci kararın anti demokratik olduğuna dikkat çekerek itirazlarını yükseltip, şerh koydular.

Partililer ise, daha önce benzerine hiç rastlanmayan bu kararın, Melikgazi, Kocasinan ve Talas Mahalle Delegeliği Seçimlerinde parti içi iktidarın desteklediği listelerin kaybetmesinden dolayı alındığını ve seçimde kaybedilip ya da kazanılması halinde B planı belirlenip uygulanıyor olmasının demokrasi açısından partiye hiçbir şey kazandırmayacağına dikkat çektiler.

CHP İl Yönetim Kurulunda oy çokluğuyla alınan ilçe kongrelerinin tarihleri şu şekilde:

20 Aralık - Akkışla, İncesu ve Pınarbaşı

21 Aralık – Develi, Sarız ve Özvatan

22 Aralık – Kocasinan, Melikgazi ve Talas

26 Aralık – Felahiye

27 Aralık – Yahyalı ve Yeşilhisar

29 Aralık -  Hacılar

04 Ocak -  Tomarza

05 Ocak -  Bünyan

18 Ocak -  Sarıoğlan Haber Merkezi

M Uzunoglu Ramazan

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar