970x250

M Yalcin Ramazan Bayramijpg

Gündem

Haber-Foto: Azim Deniz / Kars’tan Kayseri’ye gelen ve dolandırıldıklarını iddia eden vatandaşlara müjdeli haber mahkemeden geldi.  Mahkeme, Akin Köyü’ndeki hayvanları Karslı mağdur vatandaşlara yediemin olarak verdi.

 

Kars’a gelen bir Kayserili besici tarafından sahte çek ile bin 104 adet canlı büyükbaş hayvan alarak dolandırıldıklarını iddia eden 14 besici Kayseri’ye gelerek şahıstan şikayetçi oldu. Günlerdir Akin Köyü’nde bir ahırda kalan ve eski parayla 7 trilyon dolandırıldıklarını söyleyen mağdur besiciler,  “Hayvanlarımız açlıktan, bakımsızlıktan telef oluyor. Dünyanın delilini topladık, bütün Türkiye haklı olduğumuzu duydu, hayvanlara bakamıyorsanız bizlere teslim edin” diye dert yanmışlardı.

Mahkeme, gerekli işlemi yaparak oradaki hayvanları o ahırdan başka yere taşıyarak Karslı vatandaşlara yediemin olarak teslim etti. Hayvanlara kendilerinin baktığı, bu durumun mahkeme sonuçlanıncaya kadar devam edeceği öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde mağdurların Adliye önünde yaptığı eylemin ardından 1 kişi tarafından pompalı tüfekle saldırı yaşanmıştı.

M Uzunoglu Ramazan

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar