10
Pzt, Ağu
33 Yeni Haber

Talas Bayram

Gündem
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref Kahraman / Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi Eğitimi kapsamında ÖZKAR Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda 30 öğretmene ‘Öğrenen Lider Öğretmen’ eğitimi verildi.

30 Öğretmene Öğrenen Lider Öğretmen eğitimi2

Milli Eğitim Bakanlığı ve Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, ÖZKAR Özel Eğitim Uygulama Okulu öğretmenlerine ‘Öğrenen Lider Öğretmen’ eğitimi verildi. Milli Eğitim Bakanlığı Hizmetiçi Eğitimi kapsamında düzenlenen ve 2 gün süren kursta öğretmenler hem öğrendiler, hem de deneyim paylaşımında bulundular.

Öğretmenlerin hem kişisel gelişimleri, hem de mesleki gelişimleri için düzenlenen kursta, Etkili İletişim , Dirençle Baş Etme, Takımı Yönetme ve Öğrenme Liderliği, Akış ve Ritmin Sürekliliği, Kurallar ve Uygulama Adımları, Sorun Davranışların Yönetimi, Olumlu Davranışların Pekiştirilmesi, Ölçme ve Değerlendirme konuları işlendi.

30 Öğretmene Öğrenen Lider Öğretmen eğitimi33

Bu kursta, öğretmenlerin eğlendirirken öğretmesi, güldürürken düşündürmesi,deneyimletipeğitim tasarımları yaptırması, öğretmenlerin birbirlerini tanımalarını  sağlayıp  kurum kültürüne katkı yapması, Okul iklimi oluşturması, Kişisel ve mesleki gelişimimi tamamlaması ve yeni bir paradigma oluşturması hedeflendi.

Takım lideri, ÖZKAR Özel Eğitim Uygulama Okulu müdürü Bülent Köseoğlu, “Bu eğitimde, öğretmenlerin entelektüel, kişisel, mesleki, duygusal ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi hedeflenmektedir. İçerik, öğretmenlerin bilgiyi değil, öğrenmeyi öğreten liderler olarak gelişmeleri amacıyla oluşturulmuştur. Eğitim, yaparak - yaşayarak öğrenmeye uygun kurguda düzenlenmiştir. Eğitimler sırasında küçük gruplarla yapılan çalışmalar sayesinde her bir öğretmen kendisini daha kolay ifade edebilmekte, her birinin grup içi etkileşimlerdeki rolü artmakta ve kazanımları daha fazla olmaktadır. Emeği geçen eğitmenlerimize ve katılımlarımdan dolayı değerli öğretmenlerimize teşekkür ederiz” diye konuştu.

2 günlük eğitimi tamamlayan 30 öğretmene kurs sonunda seminer katılım belgeleri verildi.

*Resmi İlanlar*

Ticaret Odasi Bayram

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar