12
Çrş, Ağu
22 Yeni Haber

Gündem
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Birleşik Kafkasya Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği Kalmukçay ve Gubate Günü’nde konuşan dernek başkanı Cemil Görücü, “Çerkes Peyniri Projesi coğrafik işaret olarak da üretim olarak da derneğimize katkı sağlayacak. Çerkes Peyniri projesinde geldiğimiz aşamada birçok kişi bizi arıyor ve pazarlamasını yapmak ve katkı sağlamak istiyor. Peynirimizi Kayseri’nin bir markası haline getireceğiz” dedi.

 

Birleşik Kafkasya Derneği’nde gerçekleşen Kalmukçay ve Gubate Günü’ne AK Parti milletvekili Hülya Nergis ile dernek üyeleri ve davetliler katıldı.

Birleşik Kafkasya Dernek Başkanı Cemil Görücü, etkinlikte yaptığı konuşmada, bir yıl içerisinde hayata geçirdikleri kesinleşen icraatlarından ve devam eden projelerinden bahsetti. Görücü, “Büyükşehir Belediyemizin ve sizlerin katkıları, destekleriyle bu projemizi neticelendirdik. Çerkes Peyniri Projesi coğrafik işaret olarak da üretim olarak da derneğimize katkı sağlayacak. Çerkes Peyniri projesinde geldiğimiz aşamada birçok kişi bizi arıyor ve pazarlamasını yapmak ve katkı sağlamak istiyor. Peynirimizi Kayseri’nin bir markası haline getireceğiz. Peynirimizin hijyenik olarak ve protokol açısında hediye edilebilir bir durumda olabilmesi için, üzerinde Kafkas motifleri olan bir kutu tasarlıyoruz ki bu kutu ile peynirimiz hediye edilebilsin. Bu işe küçük adımlarla başladık, koşar adım devam ettik ve neticelendirdik. Bu konuda sayın vekilim, Sanayi Bakanlığı’nda konu hakkındaki girişimlerimizde bizlere vermiş olduğunuz destekler için teşekkür ediyoruz. Kayseri’deki sivil toplum örgütleri arasında hibe alan tek sivil toplum örgütü olmamızı sağladığınız için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Görücü, konuşmasında Örenşehir’de gençlik kampı açmayı planladıklarını, 146 öğrenciye burs verdiklerini, Çerkes yemekleri kursu düzenlediklerini, 25 öğrenciye Kur’an’ı Kerim okumayı öğrettiklerini, Avrupa Birliği’ne 300 bin Euro değerinde proje verdiklerini anlattı.

AK Parti Kayseri milletvekili Hülya Nergis de, “Böylesine sıcak bir ortamda ağırladınız için teşekkür ediyorum. Güzellikler, dostluklar paylaşıldıkça çoğalır. Bu anlamda derneğimiz güzel görevler yerine getiriyor. Hep söylerim, buraya geldiğimde kendi evime, köyüme gitmiş gibi hissederim. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi. Kurumsal

*Resmi İlanlar*

Ticaret Odasi Bayram

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar