12
Çrş, Ağu
22 Yeni Haber

Gündem
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref Kahraman / İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Erhan Özhan, Kocasinan Mevlana Mahallesi’nde esnafların daveti üzerine işyerlerine ziyarete gitti. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerindeki Doğumevi Kavşağının kaldırılmasının yarattığı sıkıntıları bizzat kendilerinden dinleyen Özhan, konuyu Belediye Meclisi gündemine taşıdı.

 Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında konuşan İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Erhan Özhan, “Kocasinan İlçemiz Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde gerçekleştirilen yol düzenlemesi ile bu Bulvarı Barış Manço Caddesine (Mevlana 1. Cadde) bağlayan kavşak kaldırılmıştır. Erkilet Bulvarı ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı arasında yer alan en önemli cadde burasıdır. Çevresinde yer alan önemli kamu kuruluşları ve okullar hasebiyle, bilhassa hizmet sektöründe çalışan birçok işletmenin bulunduğu bu bölge, yapılan yol-kavşak çalışması neticesinde felç edilmiştir. Zaten zor şartlar altında olan ticaretimizin bu ve benzeri uygulamalarla daha büyük sıkıntılar yaşayacağı aşikârdır” dedi.

Özhan, büyük mağduriyetler yaşandığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Burada yatırım amaçlı işyeri alanlar, yüz binlerce lira para harcayıp işyeri kiralayanlar, bu işyerlerinde yoğunluk öngörüsü ile işe alınanlar ve buradan alışverişini, yeme, içme ihtiyacını karşılayanlar; yani herkes büyük mağduriyet yaşayacak. Köprülü kavşak yapımı ve Doğum Evinin kaldırılması ile Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerindeki esnafın yediği darbenin bir yenisi ve çok daha büyüğü bu sefer Barış Manço Caddesi esnafına vurulmuştur. 2016 yılında 3. Cadde kavşağı kapatılmış ve Mevlana Mahallesine tek giriş Doğumevi kavşağı kalmıştı. Şehrin doğu ve güney tarafından Mevlana Mahallesine tek giriş olan Doğum Evi kavşağını kapatmak izah edilemez. Bu kavşağın kapatılmasıyla mahalle sakinleri evlerine ulaşmakta problem yaşamaktadır. Kamu kuruluşlarına memurların, okullara öğrencilerin, velilerin. öğretmenlerin ulaşması büyük problem haline gelmiştir. Bu kurumlara ulaşmak isteyen vatandaşlar Fuar Kavşağından verilen kuğu başı dönüşü ile ara sokaklara girmekte, dar sokaklarda oluşan trafik can ve mal güvenliğini tehdit etmektedir.  Yakut Mahallesi sakinlerine geçiş problemi yaşatan, Zümrüt Mahallesi ara sokaklarını trafik yoğunluğuna boğan, çevresinde onlarca kamu kurumu olan Mevlana Mahallesinden Mustafa Kemal Paşa Bulvarına sadece bir araçlık tek yönlü çıkış imkanı sağlayan, Sümer Kavşağında aşırı yoğunlaşma getiren bu çalışma nasıl bir hesaplamanın neticesidir ? Barış Manço caddesini öldüren, esnafı mahveden bu uygulamadan derhal dönülmelidir. Konunun özü itibariylebölge halkının ve eşrafın sesi olmak adına ; bu kavşağın yeniden faaliyete geçmesini üzerine basa basa talep ediyorum.”

*Resmi İlanlar*

Ticaret Odasi Bayram

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar