ORAN’ın eski çalışanları FETÖ’den hakim karşısında

Gündem

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuksuz yargılanan Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) eski çalışanı iki sanık ilk kez hakim karşısına çıktı.

 

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz sanıklar Mehmet Gürpınar ve Engin Uz ile avukatları hazır bulundu.

Tutuksuz sanık Gürpınar, tanıkların ORAN’ın yeni yönetiminin baskısıyla ifade verdiğini söylerken, tutuksuz sanık Uz ise “Tanıkların verdiği ifadeler makam kazanmak adına verilen ifadelerdir. Suçlamaları kabul etmiyoruz” dedi.

Duruşmada tanık olarak dinlenen ORAN Genel Sekreteri Ahmet Emin K. her iki sanığın da sohbetlere çağırdığını belirterek, “Bizi sohbetlere çağırırlardı. ‘3-5 sende at’ şeklinde bizden yardım talep ederlerdi. Her hafta bir şey isterlerdi. E.U. zarf dağıtırdı. Ajans içinde herkes zarfı kimin için dağıttığını bilirdi” diye konuştu.

Tanık olarak dinlenen ORAN’da uzman Serdar U. ise, “O dönemde ajansta verimsiz bir çalışma ortamı olduğunu düşünüyordum. fikirlerine ters düştüğümüzde ‘Bu arkadaşın Yozgat’a gitme vakti gelmiş’ diyerek bizi tehdit ediyordu” dedi.

Mahkeme heyeti, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar