Doğumevi Kavşağı’nın yeniden trafiğe açılması için imza topluyorlar

Gündem

Haber-Foto: Şeref Kahraman / Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Mevlana Mahallesi’nde yaşayan mahalle sakinleri ve esnaflar trafiğe kapatılan Doğumevi Kavşağı nedeniyle büyük mağduriyet yaşıyor. Belediyeye verilmek üzereşuana kadar bin 600 adet dilekçe yazan vatandaş, kavşağın yeniden trafiğe açılmasını istiyor.

2

Kocasinan ilçesi Mevlana Mahallesi’nde bulunan esnaf, dükkan camlarına ‘Doğumevi Kavşağı yeniden açılsın, bir imza da sen ver’ yazılı döviz asarak, vatandaştan imza topladı. Kısa sürede binlerce imza ve dilekçe toplandı. Büyükşehir Belediyesi’ne verilmek üzere hazırlanan dilekçelerde şu ifadelere yer verildi: “Şehrin doğu ve güney tarafından Mevlana Mahallesi’ne tek giriş olan doğumevi kavşağı kapatılmıştır. 2016 yılında 3 cadde kavşağı kapatılmış ve Mevlana Mahallesi’ne tek giriş Doğumevi kalmıştı. Bu kavşağın da kapatılmasıyla mahalle sakinleri evlerine ulaşmada problem yaşamaktadır.

Mahallemizde bulunan Kayseri Adliye Sarayı, Kayseri Vergi Dairesi, Kayseri Emniyet Müdürlüğü, Kayseri Sümer Fen Lisesi gibi tüm Kayseri vatandaşını ilgilendiren kurumlara da ulaşımı problemli hale gelmiştir. Bu Kurumlara ulaşmak isteyen vatandaşlar Fuar Kavşağından verilen kuğubaşı dönüş ile ara sokaklara girmekte ve daracık sokaklarda trafik oluşmaktadır. Kuğubaşı dönüşü fark etmeyen sürücüler hatalı U dönüşü yapmakta ve trafiği tehlikeye atmaktadır.

Barış Manço Caddesi’nin araç trafiği tamamen bitmiş, kullanılmayan bir cadde haline gelmiştir. Bu da cadde esnafını tamamen etkilemektedir. Doğumevi kavşağının gerekli düzenlemeler yapılarak yeniden trafiğe açılmasını arz ve talep ederiz.”

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Erhan Özhan, Kocasinan Mevlana Mahallesi’nde esnafların daveti üzerine işyerlerine ziyarete gitmiş, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerindeki Doğumevi Kavşağının kaldırılmasının yarattığı sıkıntıları bizzat esnaftan dinleyen Özhan, konuyu Belediye Meclisi gündemine taşımıştı.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar