Corona virüsü alarmı Çin’liymiş! Kayseri'ye getirildi!

Gündem

Haber: Şeref Kahraman / Kapadokya’da rahatsızlanan ve ateşi çıkan Çinli turistin, Kayseri Şehir Hastanesi'ne getirildiği ve karantinaya alındığı öğrenildi. Kayseri Şehir Hastanesi'nde maskeli sağlık ekipleri, enfeksiyon birimine sevk ederek hastayı yoğun gözetim altına aldı.

 

Kapadokya’ya gelen Çinli turist rahatsızlandı, ateşi çıkan turistin Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ile görüşüldüğü,  ilk olarak hasta Çinli turistin corona virüsü şüphesiyle Nevşehir’de yerinde tedavisine karar verildiği öğrenildi. Kriz koordinasyon masasından Kayseri Şehir Hastanesi’nin arandığı, Nevşehir’den Çinli bir hastanın gelmesinin beklenildiği ancak hastaneye herhangi bir hastanın gelmediği ifade edildi.

Son gelen bilgilere göre ise corona virüsü şüphesi olan Çinli hastanın Nevşehir'den geldiği, Kayseri Şehir Hastanesi'nde maskeli sağlık ekiplerinin hastayı enfeksiyon biriminde karantinaya alarak, yoğun gözetim altında tuttuğu öğrenildi. Çinli turistin corona virüsüne yakalanıp yakalanmadığı yapılacak tedavinin ardından belli olacak.

Corona virüsü nedir?

Çinlilerin yemekleri arasında bulunan yarasa çorbası, son günlerde tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü nedeniyle gündemde yer almaya başladı. Uzmanların da araştırdığı Corona virüsü için Çinlilerin yemek alışkanlıkları arasında yer alan yarasa çorbası ve yılan çorbası üzerinde duruluyor. Corona virüsünün, yılan çorbasından da geçmiş olabileceği gündemi yer alıyor.

Çin'de ortaya çıkan ve şu ana kadar 17 kişinin hayatına mal olan corona virüsü, tüm dünyayı korkutuyor. Virüsün ortaya nasıl çıktığı ve insanlara nasıl bulaştığı henüz bilinmiyor fakat Çinli bilim insanları Wuhan'da çok sık olarak tüketilen yarasa çorbasını işaret ediyor.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar