İdareciler ev ev gezip, yaşlıların ihtiyaclarını belirleyecek

Gündem

Haber: Azim Deniz - Talas Kaymakamlığı tarafından Ömer Serpil Özberber Anadolu Lisesi’nde düzenlenen toplantıda 100 kişilik  idarecilerden oluşan Vefa Dostluk Grubu oluşturuldu.  65 yaş tespiti yapacak olan öğretmenler, yaşlıların maaşlarını çekip çekmediği ve ihtiyaçları ile ilgili bilgi alacak.

 

Talas Kaymakamlığı, Talas’ta 100 kişilik idareci ile Vefa Dostluk grubu oluşturdu. Talas ilçe merkezdeki okul müdürleri, müdür yardımcıları ve imamlardan oluşan 100’e yakın idareciye Talas Kaymakamlığı tarafından Ömer Serpil Özberber Anadolu Lisesi’nde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Talas’ta 65 yaş ve üzeri 10 bin kişi olduğu, 6 bin 50 kişinin bilgisine ihtiyaç olduğu öğrenildi. Vefa Dostluk Grubu, 65 yaş tespiti yapıp, ihtiyaçları ile ilgili bilgi alıp, yaşlıların maaşlarını çekecek.

İDARECİLER TEDİRGİN

Grup olarak dağılacak idarecilere 45 kişilik liste verildiği öğrenilirken, idareciler bu konuda biraz mustarip. İdareciler, kendilerine hiçbir önlem alınmadığını, güvenlik sorunu yaşanabileceğini ve gidilecek yerlerde korona virüs tehlikesi ile karşı karşıya kalınabileceğini söylediler. Kaymakamlık tarafından çağrılan idareciler arasında, kendi içlerinde bile belki bu virüs taşıyanlar olduğunu, herhangi bir önlem alınmadığını, ev ev gezildiğinde, o yaşlılara bulaştırma riski olduğu konuşuluyor.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar
Biz Bize Yeteriz Türkiyem
Reklam