‘40’ın üzerinde öğretmen adayı, intihar etmiştir’

Gündem

Haber: Taha Tayfun BAĞCI /  Türk Eğitim-Sen Kayseri 1 No’lu Şube Başkanı  Ali Benli gerçekleştirdiği basın toplantısında, “Umutlarını KPSS’ye bağlayan milyonlarca gencimizin, hakları gasp edilmiştir. Ataması yapılmayan 300 binden fazla öğretmen adayından  40’ın üzerinde öğretmen adayı, intihar etmiştir” dedi. 

              

Türk Eğitim-Sen Kayseri 1 No’lu Şube Başkanı Ali Benli il binasında basın açıklamasında bulundu. Benli “Adının önünde millî kelimesi bulunan, İki Bakanlık’tan biri olan Millî Eğitim Bakanlığı(MEB); gerçekleştirdiği uygulamalar ile adeta Millî Eziyet Bakanlığı, Mağdur Etme Bakanlığı hüviyetine büründü” şeklinde konuştu.

40’ın üzerinde öğretmen adayı, intihar etmiştir. 

AKP’ye mensup bakan, milletvekili, bürokrat, çocukları ve yakınları KPSS’ ye girmeden kamu kurum ve kuruluşlarında işe başlatıldığını iddia eden Benli “Umudunu KPSS’ye bağlayan milyonlarca gencimizin, hakları gasp edilmiştir” dedi. Benli Ataması yapılmayan 300 binden fazla öğretmen adayından  40’ın üzerinde öğretmen adayı, intihar ettiğini belirtti.

Gençlerimiz,kaliteli eğitimden mahrum edildi.

4+4+4 Sisteminin hiçbir alt yapı çalışması olmadan dayanıldığını belirti Binlerce sınıf öğretmeni, mağdur olduğunu ve binlerce sınıf öğretmeninin de branşa geçmek zorunda bırakıldığını söyleyen Benli “Geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımız ve gençlerimiz, kaliteli eğitimden mahrum edildi” dedi

MEB’de yönetici soykırımı

MEB Yasası ve ardından çıkarılan Yönetici Atama Yönetmeliği ile birlikte MEB’de bir  kadrolaşma yaşandığını söyleyen Benli,  “Kıyım öyle bir noktaya geldi ki; siyasi, ideolojik anlayışı iktidarla farklı olan, sendikal tercihini yandaş sendikadan yana kullanmayan, bilgisi, becerisi, başarısı, tecrübesiyle o koltukları hak eden okul müdürleri, birer birer tasfiye edilmiştir. Müdür baş yardımcıları ve müdür yardımcıları görevlendirmelerinde de zulüm bütün şiddetiyle devam etmiştir. Bunun adı, MEB’de yönetici soykırımıdır. 70 binden fazla yöneticinin görevine son verilecek bir süreç başlatıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nda 4 yılını tamamlayan 8 bin civarında okul/kurum müdürünün görevi hiçbir kriter olmaksızın, keyfi bir şekilde uzatılmadı. Kayseri’deki 190 okul/kurum müdürü bu sayıya dahildir” diye konuştu.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar