21
Prş, Oca
20 Yeni Haber

Gündem
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

KAYSERİ’de 15 askerin şehit, 54 askerin gazi olduğu 17 Aralık 2016’da düzenlenen canlı bomba saldırısının üç numaralı sanığı 'Fırat Botan' kod adlı PKK'lı Ferhat Temizer'in yakalanmasının ardından Kayseri Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Yavuz yaptığı açıklamada " O haini asın" dedi.

Kayseri'de, 17 Aralık 2016'da çarşı iznine çıkan askerlere yönelik saldırının faillerinden 'Fırat Botan' kod adlı PKK'lı terörist Ferhat Tekiner, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve emniyet operasyonuyla Kuzey Irak'ta yakalanarak Türkiye'ye getirildi. Yaşanan olay sonrası Kayseri Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Yavuz Demirören Haber Ajansına (DHA) yaptığı açıklamada " Bugün aldığımız haber şehit aileleri ve gazileri sevindirdi. 17 Aralık 2016 tarihinde 1'nci Komando Tugay Komutanlığında görev alan kahramanlarımız çarşı iznine çıktıkları sırada halk otobüsüne gerçekleştirilen canlı bomba saldırısı sonrası 15 kahraman askerimiz şehit olmuştu. 54 kahramanımız ise gazi oldu. Askerlerimizin şehit ve gazi olmasına neden olan Ferhat Temizer, MİT ve Emniyet teşkilatının ortak operasyonu sonucunda Kuzey Irak'ta yakalanarak ülkemize getirildi. Türkiye getirilmesi şehit aileleri ve gazileri sevindirdi. Devletimizinden tek isteğimiz bu hain PKK terör örgütü üyelerinin ifadelerinin alınarak idam edilmesini istiyoruz. Ceza evlerinden birçok terör örgütü üyesi bulunuyor. Askerlerimizi polislerimiz şehit ettiler. Dağlarda zor şartlarda yaşayan bu hainlerin cezaevlerinde rahat yaşadıkları bilgisi geliyor. Devletimiz bu hainleri asmalıdır" dedi.

*Resmi İlanlar*

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar