15
Cu, Oca
39 Yeni Haber

Gündem
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

KAYSERİ'de kış mevsimi öncesi otomobil tamircileri, sürücüleri bakım konusunda uyardı. 20 yıldır otomobil tamirciliği yapan Ömer Açkalmaz, "Sürücüler ağır kış şartlarından etkilenmemek için araçlarını kışa hazırlamalılar. Özellikle 1 Aralık'tan sonra kış lastiklerini taktırmalılar" dedi.


Kayseri'de kış mevsimi öncesi otomobil servislerinde hareketlilik yaşanıyor. Sürücüler araçlarının lastik, antifriz, yağ ve cam suyu bakımlarını gerçekleştiriyor. Otomobil tamircisi Ömer Açkalmaz araçların bakımı konusunda sürücüleri uyararak, "Sürücülerin araçlarda kontrol etmesi gerekenler , kalorifer güçlü olmalı. Sebebi ise cam soğuktan dolayı buğulandığından güçlü bir kalorifer sayesinde buğulanan cam hemen açılır. Ayrıca, lastik havaları, araç iç ve dış aydınlatmaları, antifriz ölçümü ve antifrizli cam suyu kontrol edilmelidir" dedi.


Pandemi döneminde araç bakımlarını hijyen kurallarına uyarak yaptıklarını belirten Açkalmaz, "Pandemi döneminde araçları genellikle koltuk poşeti ve direksiyon kılıflarıyla müşteriden alıyoruz. Ayrıca, araçları alırken dezenfekte işlemi gerçekleştiriyoruz. Bununla birlikte aracı teslim ederken de aynı şekilde bu işlemlerden geçerek müşteriye teslim ediyoruz. Sürücüler ağır kış şartlarından etkilenmemek için araçlarını hazırlamalılar. Özellikle 1 Aralık'tan sonra kış lastiklerini taktırmalılar" diye konuştu.

*Resmi İlanlar*

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar