02
Sal, Mar
31 Yeni Haber

Gündem
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesinde, sıcak iklimlerde yaşamaya alışık olan zürafa, maymun gibi hayvanların bulunduğu alanlar, soğuk havalarda zemine döşenen kalorifer sistemi ile ısıtılıyor.


Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, 153 türden bin 400 hayvana ev sahipliği yapıyor. Hayvanat bahçesinde, özellikle sıcak iklimlerde yaşamaya alışık olan zürafa, maymun gibi hayvanlar, soğuk havalarda zemine döşenen kalorifer sisteminin devreye alınmasıyla korunuyor. Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Müdürü Burhaneddin Bacak, "Kayseri karasal iklime sahip gece hava sıcaklığının eksi derecelere düştüğü bir kent.

Hayvanlarımızın sağlık kalitesini üstün tutabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Özellikle yem rasyonundaki vitamin, mineral ve protein değerlerini artırıcı önlemler alıyoruz. Aynı zamanda da etçil hayvanların et tüketim oranını artıyoruz. Isıtma sistemlerini faaliyete geçirdik. Hayvanların yaşam koşullarını iyileştirmek adına ısıtma ve soğutma sistemlerimiz var. Herhangi bir sıkıntımız yok. Hava sıcaklığının eksi derecelerde olması ve pandemi nedeniyle hayvanlarımızın bir bölümünü dışarı çıkarmıyoruz. Hayvanat Bahçesinde sorumlu veterinerlerimiz yaşam alanlarını ve ısı derecelerini kontrol ediyor" dedi.

hayvanat bahcesinde hayvanlara kaloriferli koruma 4870 dhaphoto6

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar