27
Cts, Şub
21 Yeni Haber

Gündem
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Ece ERASLAN / Kayseri’de özel eğitim uygulama okul müdürlerinin yaptığı ‘elimi tut’ projesi kapsamında özel öğrenciler, kuş yuvaları yaptı.

 

Kuruculuğunu Kayseri Kocasinan ilçesi Şehit Yiğitcan Çiğa Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Serkan Karakaya ve Melikgazi Özkar Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Bülent Köseoğlu’nun yaptığı, Kayseri, Konya, Ağrı, Almanya Stuttgart Eğitim ateşeliginden de proje ortaklarının desteği ile toplam 34 öğrencinin yürüttüğü e twinning "ELİMİ TUT" projesi kapsamında özel gereksinimli orta ağır zihinsel yetersizliği bulunan Şehit Yiğitcan Çiğa özel Eğitim Uygulama okulu öğrencileri havaların soğumasıyla birlikte aç kalan kuşlar için proje kapsamında "KUŞ YUVASI" yapıp içlerini yem ile doldurarak okullarının bahçesinde ki ağaçlara astılar.

e7d1adc7 d2e7 4056 9be5 85766623f75e

Okul müdürleri Karakaya ile Köseoğlu, “e twinning projesi kapsamında ortak oldukları farklı il ,ülke ve okul tiplerindeki normal düzeydeki akranlarını bir araya getirerek uzaktan eğitim de de olsa pes etmeyerek, tüm imkanları kullanarak ortak ürün çıkarma adına yaklaşık 3 aydır çok farklı çalışmalara imza atan ‘ELİMİ TUT’ proje ekibine göstermiş oldukları bu hassasiyet için teşekkür ederiz” dediler.Özel öğrencilerin yaptıkları bu anlamlı çalışma sosyal medyada da büyük ilgi gördü.

c244d5e4 5a76 4862 bcc3 26f52948cf1c

*Resmi İlanlar*

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar