Erbakan Haftası Nedeniyle ÖĞDER Kayseri Şube Başkanı Açıklamalarda Bulundu - Kayseri Deniz Postası

Hunka Kurban

Gündem
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Şuurlu Öğretmenler Derneği (ÖĞDER) Kayseri Şube Başkanı Mustafa Anlaş, Erbakan haftası nedeniyle açıklamalarda bulundu. Anlaş, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ilmi yönüne dikkat çekti. 

 

Başkan Mustafa Anlaş, “Erbakan Hoca’nın ilim ile alakalı çalışmaları hep göz ardı edilmiştir. Siyasetçi kimliği kadar akademik kariyerine de göz atmak gerekir. Gittiği birçok okulu birincilikle tamamlamıştır. Kendi dalında en önemli okullarda okumuş ve devamında da buralarda eğitim vermiştir. Erbakan’ın çok fazla bilinmeyen bir yanı da ilkokula Kayseri’de başlamış olmasıdır. Kayseri Cumhuriyet İlkokulu’na gitmiş. Babasının mesleği nedeniyle başka bir okulda ilkokulu tamamlamıştır. Bu nedenle birçok anısında Kayseri’nin olduğu görülmektedir” açıklamasında bulundu. 

“Tarih boyunca idealist olmuş büyük bir milletin evlatlarına, sadece materyalist metotlarla ezberciliğe kaçan bir öğretim vermek kadar hatalı bir politika olamaz. Milli görüş, doğrudan doğruya bir ilim ve fikir aksiyonu olarak ortaya çıkmıştır. Necmettin Erbakan’ın tarifiyle ilim, ormanda yolunu kaybetmiş birinin elindeki pusulaya benzer. Tarih bize batı temelinde değil yerli ve milli değerler ile başarıya ulaşacağımızı göstermiştir. Faydasız, köksüz, teorik bilgiler yerine fayda gayesine ön planda yer veren bir eğitim anlayışına geçmeliyiz. Bizim eğitim sistemimizde ahlak ve maneviyat esas olmalıdır. Bu yolda temel yaklaşımımız ise ‘erkeğe, kadına, herkese ilim’ ile ‘ya öğren ya öğret’ olacaktır” ifadelerini kullandı.    

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım