Başkan Doğan’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama Mesajı - Kayseri Deniz Postası

Gündem
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Milliyetçi Hareket Partisi Kocasinan İlçe Başkanı Hacı Ali Doğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayımladığı bültende kadın haklarının ve insan haklarının ayrı tutulamayacağını söyledi.

 

Kadınların insan olarak; her yerde, herkes için geçerli haklara sahip olması gerektiğini belirten Milliyetçi Hareket Partisi Kocasinan İlçe Başkanı Hacı Ali Doğan, aile yaşamında, çalışma hayatında ve toplumsal yaşamda kadının konumuna bakıldığında koşulların eşitlikçi olmadığını apaçık görüldüğünü belirtti. Anayasa’da yer alan "Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayrım gözetmeksizin kanun önünde eşittir" ifadesini hatırlatan Başkan Doğan; “Her gün kadınların katledildiği ve şiddete uğradığı bir dönemde umutsuz olmadılar. Kadın olmak her şeye rağmen başı dik durmaktır. Kadın olmak, tükenmemektir. Aile içindeki dengenin, düzenin, sevgi ve şefkatin kaynağı olmaktır. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Aziz Türk Milleti’nin vefakâr kadınları için düşüncelerini söylediği gibi ‘Büyük başarılar, değerli anaların yetiştirdikleri seçkin evlatlar sayesinde olmuştur. Dünya üzerinde gördüğümüz her şey, kadının eseridir.’ Bu vesileyle vefakar Türk kadınının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım” ifadelerine yer verdi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım