Şehidin Vasiyeti Bütün Türkiye'yi Gözyaşlarına Boğdu - Kayseri Deniz Postası
10
Çrş, Ağu
39 Yeni Haber

Gündem
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Aydan Yıldırım

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak'ın kuzeyinde yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu'nda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül'ün vasiyeti tüyleri diken diken etti.

Özgül, şehit olmadan önce yaptığı bir görüşmede adının çocuk esirgeme kurumuna verilmesini istedi.

Kuzey Irak'ta yürütülen Pençe-Kilit Operasyonu'nda görevli Uzman Çavuş Enes Özgül, 21 Haziran'da teröristlerle girdiği çatışmada yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralı asker, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 4 Temmuz'da şehit düştü.

Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül'ün vasiyeti arkadaşlarını duygulandırdı. Isparta Yetiştirme Yurdu'ndan ayrıldıktan sonra göreve başlayan Özgül'ün yetiştirme yurdundan bir arkadaşına göreve gitmeden önce attığı mesaj tüyleri diken diken etti.

Şehidin vasiyeti sevenlerini gözyaşlarına boğdu.

Şehit Enes Özgül'ün 15 Ekim 2019 tarihinde arkadaşına askeri üniformalı fotoğrafını atarak, "Şehit olursam bu resimle duyuru yaparsın abi" dediği ortaya çıktı.

Şehidin yetiştirme yurdundan öğretmenine de, "Ömer hocam kritik bir operasyona gireceğim Pençe-Kilit'te, sizden bir istirhamım şudur. Eğer şehit olursam adım ve soyadım bir çocuk esirgeme kuruluşuna verilsin. Hocam orada büyüyen çocuklar şehit olma hayaliyle büyüsün. Sizleri hep sevdim hocam ve her zaman sevmeye devam edeceğim. Hepiniz hakkınızı helal edin, hakkım varsa hakkım helal olsun" yazdığı öğrenildi. 

Bunun üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Şehit Enes Özgül’ün yetiştiği Isparta Çocuk Destek Merkezi'nin isminin Isparta Şehit Enes Özgül Çocuk Destek Merkezi olarak değiştirildiğini duyurdu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Adana’nın Sarıçam ilçesinde yapılacak kreşe “Şehit Enes Özgül Kreşi” adını vereceklerini duyurdu. Karalar, “Senin adını Sarıçam’da açacağımız kreşe vereceğiz Enes’im. Yavrularımız senin güzel adınla büyüyecek” ifadelerini kullandı.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım