Saldırıya Uğrayan Hayvansever Öğrenciler Pes Etmedi ! Molu'da Besleme Çalışmaları Kaldığı Yerden Devam Ediyor - Kayseri Deniz Postası
01
Prş, Ara
45 Yeni Haber

1000x200 Avenir DenizPostasi

Gündem
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber : Aydan Yıldırım

Kayseri'nin Molu Mahallesinde sokaklara terk edilmiş köpekleri beslerken saldırıya uğrayan öğrenciler, bu sefer daha kalabalık hayvan sever grubuyla Molu'ya giderek besleme çalışmalarına kaldıkları yerden devam etti.

Kayseri'nin Molu Mahallesinde sokağa terk edilmiş ve yaşam mücadelesi veren çok sayıda köpek bulunuyor. Kalabalık gruplar halinde gezen köpeklerden mahalle sakinleri şikayetçi. Hayvan barınaklarında kısırlaştırıldıktan sonra dağlık araziye bırakılan köpekler ise yiyecek bulmakta zorlanıyor. 

Yaklaşık 3 yıldır Molu'da sokaklara terk edilmiş köpekleri beslemeyi kendine görev edinmiş hayvan sever bir gurup öğrenci dün öğle saatlerinde 2 kişinin önce sözlü daha sonra fiziksel saldırısına maruz kalarak darp edildi.

 

Hayvan sever öğrencilere Kayseri siyasetinden tanınmış isimlerde destek verdi. Bugün Molu Mahallesinde yeniden köpekleri beslemek için saldırının gerçekleştiği yerde hayvan severler bir araya gelerek besleme çalışmalarına kaldıkları yerden devam etti.

Dün yaşanılan saldırıda darp edildiğini söyleyen Nuh Naci Yazgan Öğrencisi Aycan K.; '' Bizler dün 5 kız 1 erkek terk edilmiş köpekleri beslemek için geldiğimizde önce sözlü tacize sonrada şiddete maruz kalarak darp edildik. Bugün burada bütün hayvan severler olarak buluştuk. Dün yaşanılan saldırıda hepimiz yaralandık hepimizin darp raporu var ''dedi.

'' HAYVANLARIN YAŞAMASI GEREKEN YER DAĞ BAŞI DEĞİL ''

Yetkililere seslenen Aycan K. ; '' Hayvanların yaşaması gereken yer dağ başı değil. Onlar insanlara muhtaç. Burada aç kalıyorlar. Hayvanlarında yaşama hakkı var. Yetkililer hayvanları kısırlaştırıp dağa bırakıyorlar . Onları insanların yaşadığı yerlere bırakmadıkları için bizler aç kalan hayvanları besliyoruz '' ifadelerini kullandı.

Hayvansever öğrencilere siyasetin tanınmış isimlerinden de destek vardı. İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Hasan Sami Özvarinli de destek için Molu Mahallesine geldi.

 

''BU HAYVANLARI BURAYA BIRAKANLAR UTANSIN  ''

Konuyu Genel Başkan Meral Akşener'e ilettiğini ve Akşener'in selamını öğrencilere ileten Özvarinli  ; '' Burada yaşanan olay belediyenin hizmet eksikliğinin sebebidir. Halkla vatandaşı öğrencileri karşı karşıya getiren hizmette eksikliktir. Bu hayvanları buraya bırakanlar utansın '' dedi.

Saldırıya uğrayan öğrenciler hayvanları beslemekten vazgeçmeyeceklerini ve dün yaşanılan olayda kendilerine saldıran kişilerden şikayetçi olduklarını hukuksal mücadelelerine devam edeceklerini söylediler.

 

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım