Kayseri Deniz Postası - Avukat Erkulu: Zevk İçin Ayna Kırmanın Tek Nedeni Hukukun Acziyetidir
27
Çar, Eyl
30 Yeni Haber

 

 

Gündem
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Trafik kazalarını önlemek için konulan trafik aynaları duyarsız vatandaşlar tarafından kırılıyor ama ne yakalanan var ne de ceza alan. 

Belki de dikkatimizi dahi çekmeyen ama hayati önem taşıyan pek çok araç- gereç duyarsız vatandaşlar tarafından zevk uğruna zarar verilebiliyor. Trafik Güvenlik Aynası, otoparklarda, anayol ve tali yol bağlantı noktalarında, bu yollara bağlı kavşaklarda, araç ve yaya trafiğinin kesişim noktalarında yerleşimi yapılan görünmeyen veya kör noktalarda yer alan araç veya yayanın görüş alanına alınmasını sağlayarak hayati önem taşırlar. 

Kayseri'nin Kocasinan İlçesine bağlı Sümer Mahallesi okullar bölgesinde trafik kazalarını önlemek için konulan trafik aynasının bundan 15 gün önce kırıldığını tespit eden Avukat Mustafa Erkulu, aynanın kırıldığı gün yeniden takıldığını fakat tekrar kırıldığını tespit ederek ;'' Eminim 15 gün önce kıran şahıs bugün aynayı yeniden tekrar kırmıştır . Bu ayna takıldığında O şahıs tekrar 3. kez kıracaktır bundan da eminim. Çünkü artık bunu zevk haline getirmiştir'' sözleriyle tepkisini dile getirerek çok önemli bir konuya dikkat çekti.

son-dakika-1

Tehlikeli bir kavşakta hayat kurtaran ince bir ayrıntı olan trafik aynaları ve bunun gibi hayati önem arz eden pek çok kamu malına zarar veren kişilerin neden bu tür davranışlar sergilediği hakkında açıklamalarda bulunan Avukat Mustafa Erkulu; Bunun tek bir nedeni vardır hukukun acziyetidir'' dedi.

TCK 152. maddesine göre kamu malına zarar vermenin cezasının bir yıldan 4 yıla kadar hapis cezası olduğunu belirterek yetkililere seslenen Erkulu; '' Siz adamı yakalamadıktan sonra isterseniz kanuna 20 yıl hapis cezası koyun ne fark eder ki?

Önemli olan suçluyu takip edip yakalamaktır. Devletin yapması gereken buraya kamera koyup aynayı kıran şahsı  yakalamak... Ve adalete teslim etmek...'' şeklinde konuştu