Kayseri Deniz Postası - Başkan Büyükkılıç'tan Öğrencilere TOGG Sürprizi
27
Çar, Eyl
23 Yeni Haber

 

 

Gündem
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye’nin yerli ve milli gururu TOGG T10X ile okulları ziyaret ederek, öğrencilerle yerli ve milli aracı buluşturuyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ‘Öğrenci Buluşmaları’ çerçevesinde Ahmet Eren Anadolu Lisesi, Sümer Fen Lisesi ile Atatürk Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Başkan Büyükkılıç, okul ziyaretlerine yeni makam aracı olan yerli ve milli otomobil TOGG ile giderek, öğrencilerle Kayseri’de ilk ve tek olan TOGG’u buluşturuyor. İlk olarak Ahmet Eren Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Büyükkılıç, burada gençlerin sevgi gösterileri ile karşılaştı.

baskan-uyukkilic-kayseri-3-8

“Bugün bir sürpriz yapalım dedik”

Öğrencilere TOGG sürprizi yapan Başkan Büyükkılıç, yaptığı konuşmada, “Bugün bir sürpriz yapalım dedik, sizlerin ürettiği, yerli ve milli anlayışın sembolü olan TOGG’umuzla geldik. Fırsat verilince Türk gençlerinin, Türk mühendislerinin neler yapabileceğini en güzel şekliyle gözlemlemiş olduk. Yerli ve milli anlayışın bir ürününü hep beraber paylaşmanın mutluluğunu, keyfini taşıyoruz” dedi.

Büyükkılıç, burada gençlere hitap ederek, şunları söyledi:
“Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçenleri kutluyorum. Böyle bir aracın ülkemizin, Kayseri tabiri ile ‘bağımızın üzümü’dür. Daha ileri taşımak yine sizin gibi pırıl pırıl Anadolu irfanı ile bezenmiş olan, Seyyid Burhanettin hazretlerinin, Hunat Hatunların, Gevher Nesibe Sultanların, Mimar Sinanların torunları olarak sizin gibi Anadolu evlatlarının üzerine kademe kademe ekleyeceği şekliyle daha güzel noktalara taşıyacak. Bizim gencimiz, bizim geleceğimiz olan siz yavrularımız fırsat verilince uzaya da gidiyor, uydusunu da havaya atıyor, İHA’sını da, SİHA’sını da, TGC gemisini de, tankını da tüfeğini de üretiyor.”

Büyükşehir Belediyesi’nin KAYMEK’in ücretsiz kurslarına da davet eden Başkan Büyükkılıç’ın konuşması öğrenciler tarafından alkışlarla destek verildi. Daha sonra Sümer Fen Lisesi’ne geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, burada da öğrencilerin sevgi ve ilgisi ile karşılaştı.

Gençlere yerli araç TOGG’u tanıtan Büyükkılıç, “Bu sizin eseriniz, Türk malı, yerli ve yüzde yüz milli bir aracımız. Bunu sizlerin abileri, ablaları hayata geçirdi. Sizleri tebrik ediyor, alnınızdan öpüyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.
Öğrencileri, Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda sergilenen Kayseri Tayyare Fabrikası’nda üretilen PZL ismi ile bilinen ilk uçak P24A’yı ziyarete davet eden Başkan Büyükkılıç, “1930’lu yıllarda Kayserimizde uçak yapılmış, şuanda Cumhuriyet Meydanı’mızda o yıllarda yapılan uçağın bir tanesi sizin ziyaretinizi bekliyor. ‘Türk, övün, çalış, güven’ diyor ya cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, biz sizleri seviyoruz, çalışacağız, güveneceğiz ve üreteceğiz” şeklinde konuştu.

Başkan Büyükkılıç, okul ziyaretlerinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanırken, gençler yerli ve milli otomobil TOGG’u ilgi ile inceleyip, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.