06
Pzt, Tem
13 Yeni Haber

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Çetin Arık, çoklu baro teklifinin bir FETÖ projesi olduğunu söyledi. FETÖ’nün tankla tüfekle yapamadığını AKP’nin yasa ile yapmaya çalıştığını ifade eden Arık, “FETÖ şu kapıdan içeri girse, hemen şuradan girdiğini bir hayal edin, vallahi hepinizin gözlerinden öper çünkü ‘Benim tankla, tüfekle yapamadığımı sizler kanunla yapıyorsunuz.’ der. Kimi önce öper, onu siz benden daha iyi bilirsiniz ama gerçekten bugün FETÖ bu salonda olsa teker teker hepinizin gözlerinden öper, hepinizi alkışlar, hepinize ‘Aferin’ der.” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, baro düzenlemesine tepki için TBMM önünde toplanan baro başkanlarına tepki göstererek, "Hiç kimse Fransa’yı kasıp kavurmuş sarı yeleklilerin eylemlerine özenmeyi, Gezi benzeri bir kalkışmanın fitilini tutuşturmayı aklından ve hayalinden geçirmemelidir. Zira sonuçları ağır olacaktır" dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Develi’nin sorunlarıyla ilgili yaptığı konuşmaya yanıt veren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a yanıt vererek, siyaset kaygısıyla değil millet için çalıştıklarını belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı’nın kendisine yanıt yetiştirmek için gösterdiği çabası Develi’nin sorunları için de göstermesini beklediğini ifade eden Arık, vatandaşların şikâyetlerinin takipçisi olmaya ve bu şikayetleri dillendirmeye devam edeceğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Develi halkının isyanını dile getirdi. Develi Aşağı Everek Mahallesi Muhtarı ve Develi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Ganioğlu’nun serzenişini TBMM’de dile getirerek, “Zengin ortak geliyor diyerek bizi kandırdılar, bir zamanlar il olmasını hayal ettiğimiz Develi'mizi köye dönüştürdüler, şapka düştü, kel görüldü” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telekonferans yöntemiyle katıldığı AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda farklı siyasi partilere mensup 8 belediye başkanı AK Parti’ye geçti. Belediye Başkanlarına rozetlerini AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş taktı.

Diğer Makaleler...

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar