30
Pzt, Kas
30 Yeni Haber

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, art arda yaşanan depremlere dikkat çekerek, “Deprem öldürmez, ihmal öldürür” açıklaması yaptı. Ataş, Kayseri’de depreme karşı önlemler alınması gerektiğini belirterek, kentte ne kadar hazır olduğunun tespit edilmesi için çalışma yapılması gerektiğini belirterek, bu konuda Meclis araştırması yapılması önerisinde bulundu.  Diğer yandan Ataş, Kayseri’de devam eden kentsel dönüşüm projelerinin de gözden geçirilmesi gerektiğini ifade ederek, “Cumhurbaşkanı her ne kadar yatay mimari yapılması yönünde düşüncelerini beyan etse de, şehrimize devasa dikey mimariler yapılmaya devam etmektedir. Ya cumhurbaşkanının sözleri itibar görmemekte ya da olası bir depremde bu binaların yapacağı domino etkisi umursanmamaktadır” şeklinde konuştu.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar'ın sosyal medya hesabından Sultan Sazlığı eko köy projesi, Soysallı Büyüleyen ve Çayırözü göleti projesi açıklamasının ardından Yeniden Refah Partisi Develi ilçe Başkanı Mahmut Kılınç proje çok yapan yok diyerek sert eleştiride bulundu.

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, Kayseri'de ki belediyelerin gereksiz harcamalar yaptığını ileri sürerek," Kayserimizde belediyelerin o kadar çok gereksiz ve önceliği olmayan harcamaları var ki. Özellikle günümüzde bunları yapmamak ve tasarruf etmek şarttır" dedi.

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, iktidara tepki göstererek, “Vatandaşın yaşadığı geçim sıkıntısına, işsizliğe, ekonomideki daralmaya rağmen yaptıkları düzenlemelerle, adrese teslim ihalelerle yandaş şirketlere teşvik vermeye devam ediyorlar” dedi. “AKP milli kuruluşları yandaşlarına peşkeş çekmiştir” diyen Ataş, “Babalarının malı olsa bu kadar pervasızca satamazlardı” diye konuştu.

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Baki Ersoy, meclis gündemine birçok konuyu taşırken FETÖ’nün hain darbe saldırısı sonrası Türkiye Cumhuriyeti’nin tehditlerle karşı karşıya kaldığını söyledi. İçişleri Bakanlığı’nın terör örgütlerine karşı titizlikle çalıştığını ifade eden vekil Ersoy, 2020 yılında 102 üst düzey teröristin imha edilmesinin tüm dünyaya emsal teşkil eden bir terörle mücadele azminin sonucu olduğunu söyledi.

İyi Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman, beraberinde İl Başkan Yardımcısı Nihat Ünsal ve Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel ile yine besicileri ziyaret ederek onların sıkıntılarını dinledi. Besicilerin çığlıklarını dinleyen İl Başkanı Ataman, "Hükümet acilen üreticilere destekleme vermeli. Yoksa seneye üretici kalmayacak" dedi.

Saadet Partisi Kayseri il teşkilatı düzenlediği 6. Olağan kongresinde İl başkanlığına seçilen Av. Baki Coşkun, kongredeki heyecanın gayretlerini artırdığını belirtti.

Diğer Makaleler...

*Resmi İlanlar*

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar