23
Çrş, Eyl
48 Yeni Haber

Milletvekili Özdemir, Kayseri tarihinin 6 bin yıl önceye dayanan belgelerinin gün ışığına çıkarıldığı Kültepe’nin, Kayseri merkeze 24 kilometre uzaklıkta olduğunu ifade ederek, “Hititlerin Anadolu’da kurduğu ilk kentin kalıntısı olan höyük ve onu saran Karum’dan oluşan Kültepe Ören Yeri’nde yönetim binalarının, dini yapıların, ev, dükkân ve atölyelerin kalıntıları görülmektedir. Kültepe, Anadolu’daki ilk yazılı tabletleri barındırması ve dünyanın ilk organize ticaret merkezi olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Asur çivi yazısı ile yazılan bu tabletlerde, dönemin siyasi ve hukuki ilişkilerini gösteren mektuplar, senetler, mühürler ve anlaşma metinleri vardır. Söz konusu tabletler 2015 yılında UNESCO Dünya Belleği listesine alınmıştır.” açıklamasını yaparak konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, tartışmalara neden olan Kayseri Erkilet Havaalanı taksi ihalesini meclise taşıdı. Rekabet ortamının oluştuğu Denizli Çardak Havalimanı’nda devletin kasasına Kayseri’de taksicilerin ödeyeceği ücretin neredeyse 10 katının girdiğini ifade eden Arık, “Burada da kişiye özel yapılan ihaleyle tüyü bitmemiş yetimin hakkının birilerinin cebine girdiğini görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde AK Parti’nin ballı villaları gündem olmuştu. Görüldüğü gibi AK Parti’nin villası da ballı taksisi de…” diye konuştu.

Özhaseki,  "AK belediyelerimiz, öğretmenlerimizin ve çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu başta tablet, bilgisayar ve televizyon gibi ekipman desteği sağlayacak. Ayrıca imkanları ölçüsünde servis, EBA Destek Merkezlerine internet, kırtasiye, görüntü ve ses sistemi desteği de verecek" dedi.

MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Bünyan İlçesine bağlı Akmescit Mahallesi’nde yeni yapılan arıtma tesisinden geldiği iddia edilen pis suların Koçcağız yol kavşağı alt geçidinin kokudan geçilmez bir hal almasına neden olduğunu ifade ederek konuyu Meclis gündemine taşıdı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Kayseri'nin Kocasinan İlçesine bağlı Boğazköprü ve Molu mahallelerinde oluşan kokunun yabancı turistleri ve yerli halkı rahatsız ettiğini aynı zamanda utanç yerimiz olduğunu söyledi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, MHP Konya milletvekili Esin Kara ve Bursa milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu’nun emekli binbaşıların koşullarının iyileştirilmesi amacıyla verdikleri kanun teklifinde astsubayların yanı sıra çaycıların, figüranların, tüp dağıtıcıların ve inşaat bekçilerinin alenen hakir görüldüğünü belirterek, “Bu teklif Cumhur İttifakının ülkeyi yönetemediğinin itirafıdır. Evet emekli binbaşılar yoksulluk sınırının altındaki emekli maaşları ile mağdur. Tıpkı emekli astsubayların, tıpkı emekli uzman çavuşların, tıpkı asgari ücretle yaşam mücadelesi veren insanlarımız gibi mağdur. Bu ülkede AK Parti yandaşları dışında herkes mağdur” diye konuştu.

Diğer Makaleler...

*Resmi İlanlar*

Ticaret Odasi Bayram

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar