‘Kayseri’de 3 bakan ne yaptı?’ - Kayseri Deniz Postası
25
Pz, Eyl
19 Yeni Haber

Siyaset
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber-Foto: Şeyda AŞATIR/Şeref KAHRAMAN/ MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, basın mensupları ile buluştu.

Burada konuşan Milletvekili Baki Ersoy, Kayseri’de her şey yolundaymış gibi konuşmak yerine problemlerin Ankara’da ilgililere topluca bildirilmesi gerektiğini vurgulayarak herkesin elini taşın altına koymasını söyledi. Ersoy, 3 bakanımız vardı ama Kayseri için gösterilecek örnek proje ortaya konulmadı diyerek, “Bir hızlı tren mevzusunu yıllardır dinliyoruz. Biz bunu duymaktan sıkıldık. Eğer samimiysek hızlı tren ne oldu diye 10 kişi gidelim, hep beraber soralım.” dedi.

MHP Milletvekili Baki Ersoy bir restoranda düzenlenen yemekte basın mensupları ile bir araya geldi.

Milltvekili Ersoy basın mensupları ile buluşarak Kayseri için neler yapabiliriz diye istişare yapalım istedim diyerek, “Bizler Kayseri’de elimizden geldiği kadar toplumumuzun, kanayan yaralarına merhem olabilmek adına elimizden geleni yapıyoruz.” dedi.

Kayseri’de 3 tane bakanımız vardı diyen Ersoy, “‘Kayseri’de şu yapıldı işte örnek bir proje, diğer şehirlerde yok’ diyebileceğiniz bir tane proje yok. Kendimizi de içine katarak, özeleştiri yaparak söylüyorum, kimse kusura bakmasın. Şimdi seçimler var, sen olsan ne olur, öteki olsa ne olur bu şehre bir şey yapmadıktan sonra. Benim çocuklarımın diplomatik pasaportu olacak diye mi sevineyim. Ben bu memlekette geziyordum, yine gezerim. Kayserimize bir şey yapacaksak hep beraber yapacağız. Dernek başkanlarımız ile, oda başkanlarımız ile kamuda görevli büyüklerimiz ile siyasi partilerimizle hep beraber yapacağız. Biz Milletvekilliği yapalım 5 yıl boyunca gidelim gelelim, protokolde yer alalım böyle bir şey yok. Vatandaş sıkıntıda sen protokol protokol gezeceksin. Kayserimizi seviyorlarsa bırakacakları bu işleri. Herkes elini taşın altına koysun” İfadelerini kullandı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı olup olmayacağına ilişkin Ersoy, “Genel Başkanımız, liderimiz ne emrederse, bana bu görev verilirse hazırız. Bizim teşkilatımızda görev alınmaz verilir. Bana görev verilirse canla başla yapmaya hazırım. Milliyetçi hareket partisinden kim aday olursa olsun destek vereceğim, kapı kapı inşallah bu seçimlerde de gezeceğiz. Biz bu şehrin çocuğuyuz, başka Milletvekilleri görevini nasıl yapar bilmem. Baki Ersoy’u Baki Ersoy yapan Kayseri’dir. Ben Kayseri’ye çok şey borçluyum.” Şeklinde konuştu.

Kayseri’nin ileriye değil geriye gittiğini kaydeden Ersoy, “OSB Başkanlığında bir toplantıya katıldım. İş adamlarını dinliyorum herkes çok sıkıntılı, konuşmacıları dinliyorum Kayserimiz güllük gülistanlık hiçbir şey yokmuş gibi anlatıyorlar. Bizim bunu bırakmamız gerekiyor, protokol protokol gezip millete gülücükler dağıtıp birbirimizi ağırlamanın mantığı yok. Hep beraber hareket edelim, Ankara’da çalmadığımız kapı kalmasın. Bir hızlı tren mevzusunu yıllardır dinliyoruz. Eğer samimiysek hızlı tren ne oldu diye 10 kişi gidelim, hep beraber soralım. Odalarımız, siyasetçilerimiz Kayseri’ye gönül verdiğini hizmet ettiğini söyleyen kişiler, Kayseri işini bilir hesabı yapacaklarsa ben Ankara’ya gittiğim günden itibaren kapı kapı bunların hesabını soracağım.”

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım