Önder: “Rant odaklı değil, hak odaklı belediyecilik” - Kayseri Deniz Postası
25
Pz, Eyl
19 Yeni Haber

Siyaset
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber-Foto: Şeyda Aşatır, Şeref Kahraman / İşadamı Behsat Önder, 2019 yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi Talas Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Önder, “Rant odaklı değil, hak odaklı belediyecilik nasıl olur tüm Talaslılara göstereceğiz” dedi.

 

MHP İl Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleşen basın toplantısına MHP İl Başkanı Serkan Tok’un yanı sıra, kadın kolları ve partililer katıldı.

İşadamı Behsat Önder, Talas’a hizmet etmek için aday olduklarını belirterek, “Yaşamaktan büyük keyif aldığım, doğasını sevdiğim, havasını kokladığım, dostluğu, huzuru gördüğüm ama iyi yönetilmediğinden emin olduğum cennet Talas'ımıza hizmet etmek amacıyla önümüzdeki yerel seçimlerde biran bile ayrılmayı, uzaklaşmayı, kenarda durmayı, ihmal etmeyi aklımdan geçirmediğim bu kutlu davanın bir neferi olarak bugün Milliyetçi Hareket Partisi'nden Talas Belediye Başkan aday adaylığımı açıklıyor olmam benim için ayrı bir gurur vesilesidir. Bugüne kadar güzel ilçemiz Talas'a başta belediye başkanlığı olmak üzere siyasetin her kademesinde hizmet eden herkese teşekkür ediyorum. Bu hizmet yarışında belediye başkanlığına aday adayı olmayı düşünen arkadaşlara çıktıkları bu yolda başarılar diliyorum. Biz, ilçemize hizmet etmek için bu göreve talip olduk” diye konuştu.

Talas’ı hak ettiği konuma getireceklerini ifade eden Önder, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yalnızca partililerimizi değil bütün Talaslı hemşehrilerimizi kucaklayan bir anlayış içerisindeyiz. Siyasi kaygılardan uzak, sadece Talas ve Talas halkına hizmet etmek amacı ile karşınıza çıktık. Hedefimiz sosyal, kültürel ekonomik ve turizm alanlarında örnek ve öncü bir kent inşa ederek güzel Talas'ı hak ettiği konuma getirmektir. Parti olarak diğer siyasi partilere örnek olacak adımlar atacağız. Olan ile yetinmeyip olması gerekenleri hayata geçireceğiz. Bunu gerçekleştirecek nefes, yürek, enerji bizde mevcuttur. Değişimi tüm Talaslılarla birlikte yaşayacağız. Bu değişim ve dönüşüm hareketinde bütün Talaslı hemşehrilerimizin desteğini bekliyoruz. Bugün Talas modern ve çağdaş belediyeciliğin gereklerini yerine getiremeyen bir belediyecilik anlayışıyla yönetilmektedir. Allah nasip ederse, rahat belediyeciliğin sonunu getirecek 'Üretken belediyecilik' anlayışını hakim kılacağız. Rant odaklı değil, hak odaklı belediyecilik nasıl olur tüm Talaslılara göstereceğiz. Şimdiye kadar potansiyelinin ortaya yeterli bir şekilde çıkarılmadığını düşündüğüm Talas'ta her seçimde bir kazanan olduysa bir de kaybeden olmuştur. Kutuplu yönetim sistemlerinde her zaman halk kaybetmiştir. Allah'ın izniyle seçimi kazandığımız zaman kaybeden olmayacaktır.”

Basın açıklamasının ardından Behsat Önder MHP İl Başkanlığı önünde kurban kestirdi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım