Özhaseki: “CHP'nin yapmaya çalıştığı baştan sona algı operasyonudur” - Kayseri Deniz Postası

Hunka Kurban

Siyaset
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP'li belediye başkanlarına eleştirdi:

- "Bazı şehirlerde şimdi iktidardalar, seçmen tercihidir saygı duyarız. Ama lütfen göz ucuyla takip edin Ankara, İstanbul, Adana, Mersin'den başlayarak Cumhuriyet Halk Partili belediyeleri. Eğer taş üstüne taş koydularsa, gördüyseniz siz söyleyin"

- "Durmadan bir aşık edebiyatı yapıyorlar ama ellerindeki imkanları da bakıyorsun bol bol heykel açmaya harcıyorlar. Bu sabah gördüm yine bir heykel açılışı vardı, demek ki bunların ihtiyaç duyduğu şey heykelmiş"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, bir dizi inceleme ve ziyarette bulunmak üzere Kahramanmaraş’a gitti.

Özhaseki, kentteki temasları kapsamında Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun'u makamında ziyaret ederek, kendisiyle basına kapalı görüşme gerçekleştirdi.

Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ü ziyaret eden Özhaseki, gazetecilere yaptığı açıklamada Kahramanmaraş'ta bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

Özhaseki, belediyecilikte istişare etmenin ve ortak aklın kullanılmasının önemine işaret ederek, bu kapsamda güzel çalışmaları olan Kahramanmaraş'ta bir nevi ders çalışacaklarını söyledi.

Türk siyasi tarihinin dönüm noktalarının bulunduğunu, bunların hiç unutulmadığını anlatan Özhaseki, belediyecilik tarihine de iz vuran en önemli tarihin 1994 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın belediye başkanlığına seçilmesi olduğunu belirtti.

“Gönül belediyeciliğini inşa edeceğiz”

Özhaseki, belediyelerde yapılan önemli hizmetlerden dolayı vatandaşların kendilerini iktidara getirdiğini belirterek, şöyle konuştu:

"İktidar olduktan sonra da çok şükür biraz daha vites artırdık. O dönemde, marka şehirler diye Avrupa'nın şehirleriyle yarışacak projeler ortaya koyduğumuz dönem oldu. Bütün şehirlere dikkat edin, büyük projelerin tamamı neredeyse 2000'li yıllardan sonradır, bizim iktidarımıza tesadüf eder. Sayın Cumhurbaşkanımız ısrarla 'Biz gönül belediyeciliği inşa etmeye çalışıyoruz' der. Evet iş yapabiliriz, köprüler yaparız, alt geçitler yaparız, büyük devasa yeşil alanlar, sosyal tesisler yaparız, meydanlar yaparız. Ama bunları da milletle beraber yapacağız, onların duasını, gönlünü alarak yapacağız. Büyüklerimizin ellerini öpeceğiz, küçüklerimize de hürmet edeceğiz ve insanlarla ilişkimizi asla kesmeyeceğiz, gönül belediyeciliğini inşa edeceğiz. Bu kavramlar boş kavramlar değil, altı dolu dolu, her dönemini yaşayarak ortaya koyduğumuz kavramlardır. Çok şükür böyle olduğumuz içindir ki biz kendi partimizi iktidara taşıdık, genel iktidarda da yerel iktidarda da vatandaşımız bize oyunu esirgemiyor."

Mehmet Özhaseki, belediyelerin kısıtlı bütçelerinin bulunduğunu ve şehrin en önemli ihtiyaçlarının belirlenerek bu bütçeden kaçak verdirilmeden doğru bir şekilde kullanılması gerektiğini ifade etti.

- "Ellerindeki imkanlarla bol bol heykel açıyorlar"

Mehmet Özhaseki, iyi işler gerçekleştirmek ve milletin duasını almak için çok çalıştıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

"Dikkat edin CHP'nin yapmaya çalıştığı baştan sona algı operasyonudur. Olmayan bir şeyi varmış gibi, yapmadıkları bir şeyi yapıyormuş gibi algı oluşturmaya çalışıyorlar. Evet bazı şehirlerde şimdi iktidardalar, seçmen tercihidir saygı duyarız. Ama lütfen göz ucuyla takip edin Ankara, İstanbul, Adana, Mersin'den başlayarak Cumhuriyet Halk Partili belediyeleri. Eğer taş üstüne taş koydularsa söyleyin. Durmadan bir aşık edebiyatı yapıyorlar ama ellerindeki imkanlarla da bakıyorsun bol bol heykel açıyorlar. Bugün sabah yine gördüm yine bir heykel açılışı vardı, demek ki bunların ihtiyacı heykelmiş. Bizim ihtiyacımız temel işlere, belediyecilik hizmetlerine ve biz bu konuda da hizmet etmeye de Allah'ın izniyle devam edeceğiz."

Özhaseki, hangi işi yaparlarsa yapsınlar karşıdan kendileriyle ilgili zehirli bir dil kullanıldığını aktardı.

CHP'nin Türkiye'nin büyük projelerine yönelik geçmişten bu yana sürekli muhalefet yaptığını ve projeleri engellemeye çalıştığını söyleyen Özhaseki, bunlarla ilgili dönemin parti liderlerinin açıklamalarından örneklerle verdi.

Özhaseki, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Marmaray Projesi için muhalefet 'Kanallara su dolar, depremi tetikler' dedi. Bakın Kanal İstanbul için de söylüyorlar. 20 metre derinliğinde kanal yapılacak. Ne demektir, şehirlerimizde 3-4 kat bodrum yapmak gibi bir şey. Peki deprem kaç metrede oluyor? Marmara Denizi içerisinde 10 kilometre 15 kilometre aşağıda oluyor. Allah aşkına bir evin bodrumunu yapmak gibi eşilen bir toprak parçası depremi nasıl tetikler? Herhalde millet gülsün diye söylüyorlar, söylenecek gibi bir şey değil, garip bir şey. Sonra Avrasya yapılıyor, diyorlar ki 'Buradan araç geçmez görürsünüz siz'. Geçen ben sordum 50 bin civarında araç geçiyormuş, İstanbul trafiğini rahatlatan en önemli işlerin başı."

 

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım