Milletvekili İsmail Tamer'den Önemli Açıklamalar - Kayseri Deniz Postası

Siyaset
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber - Foto: Ece ERASLAN / Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, bugün AK Parti il başkanlığında basın toplantısı düzenledi Türkiye ve Kayseri gündemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

 

AKP Parti İl Başkanlığımızın verdiği programlar çerçevesinde nöbetçi Milletvekilliğini geçen hafta itibariyle İsmail Emrah Karayel Milletvekilimizle başlamıştık, bugünde ben yapıyorum diyerek sözlerine başlayan Tamer,"Genel kuralımız nöbete başlamadan önce, değerli basın mensuplarını bilgilendirmek, o günkü güncel konuları aktarmak aynı zaman içerisinde de ileteceğimiz mesajları iletmek için bir basın toplantısı düzenlemek, bu durum Türkiye'ye örnek oldu.Meclis kapandıktan sonra yoğun ve tempolu birşekilde sahaya indik, hep şunu söylüyorlardı, 'neden seçime geliyorsunuz' gibi serzenişler oluyordu, ama bizler AK Parti olarak hiçbirzaman seçime göre çalışmadık her zaman halkın arasında her zaman onlarla beraber dinliyerek orta yol bulduk" şeklinde konuştu.

Hastanede ki doluluk oranlarımız malesef yüksek

Bugün kü vaka tablosuna baktığımızda malesef ilk 3'de görüyoruz ilimizi bunun nedenini araştırdıklarını söyleyen Tamer," bunda düğünlerin, zaman zaman taziyelerin ve gurbetçi kardeşlerimizin yaz döneminde burada olmalarının büyük etkisin olduğunu gördük. Okullarımız açıldı ama okullarımızda da malesef büyük sıkıntılar var, öğretmenlerimizin aşılama oranlarını takip ediyoruz, çocuklarımızın maske ve mesafe konularına uyup uymadıklarını takip ediyoruz, oralarda da alacağımız tedbirler varsa almaya çalışıyoruz. Hastanede ki doluluk oranlarımız malesef yüksek, yine yüzde 85'lerde, kovid nedeniyle yatan hastlarımız söz konusu, yoğun bakımlarımızın doluluk oranları yüzde 65'e düştü, entübe hasta sayılarımız yüksek, zaten kaybettiğimiz hasta sayılarını biliyorsunuz bizim istediğimiz sayıda değil yüksek gidiyor, o zaman şunu söylüyoruz herkes üzerine düşen görevi yapacak" dedi.

5 yıldızlı otel konumuda ki KYK'lar son derecede mükemmel birşekilde devam ediyor

Tamer,"Üniversitelerimiz açıldı ortada bir KYK Yurt problemlerinin olduğu ifade ediliyor, bunlar tamamen provakasyondan başka birşey değil hiçbir ilimizde böyle bir sıkıntımız yok, hiçbir ilimizde hiçbir öğrencimiz açıkta değil,  Cumhuriyet Halk Partisinin yaptığı fütursuzca hareketler kendisine oy kaybettirecektir. 5 yıldızlı otel konumuda ki KYK'lar son derecede mükemmel birşekilde devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Hızlı tren ile ilgilide önemli müjdeler veren İsmail Tamer şu ifadeleri kullandı,"En önemli yatırımlarımızdan birtanesi yüksek hızlı trenimiz, yüksek hızlı trenin mali yönden problemleri çözüldü. Şu günlerde imzaların atılmasını bekliyoruz, faizleriyle ilgili tartışma söz konusu daha doğrusu firma daha ucuz alma yolunda onuda anlaşmaya gideceklerini biliyoruz, en kısa zamanda da temelini atacağız."

HABERİN VİDEOSU LİNKTE...https://www.youtube.com/watch?v=GV86ov-ooB4

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım