Milletvekili Ataş ,Esnafın Feryadını Meclise Taşıdı - Kayseri Deniz Postası
10
Çrş, Ağu
39 Yeni Haber

Siyaset
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Aydan Yıldırım

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, akaryakıt zamları nedeniyle zor günler geçiren esnafların feryadını Meclis’e taşıdı.

Kayseri’de akaryakıt zamlarını protesto etmek amacıyla kontak kapatan esnafların sesi olan Milletvekili Ataş, “Bu durumdan hem vatandaş hem de otobüsçü esnafı şikâyetçi. Bilet fiyatlarından dolayı okulu kapanan öğrenciler evine dönemiyor, terminaller bomboş. 4 kişilik bir aile yaklaşan Kurban Bayramı’nda ziyarete gitse yol masrafı bir asgari ücreti geçiyor. Bu şartlarda bayramda aileler baba ocağına nasıl gidecek?” diye sordu.

 İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) esnafın yaşadığı sıkıntılara dikkat çekti. Kayseri’de otobüsçü esnafının yaptığı kontak kapatma eylemine dikkat çekerek esnafa destek verdi.

FİYATLARDAN DOLAYI OKULU KAPANAN ÖĞRENCİLER EVİNE DÖNEMİYOR, TERMİNALLER BOMBOŞ!

Hem esnafın hem de vatandaşın dertli olduğunu ve bilet fiyatları nedeniyle insanların memleketlerine gidemediklerini kaydeden Milletvekili Dursun Ataş, şu ifadeleri kullandı:

'' Şehirlerarası yolcu otobüsleri dün Kayseri’de kontak kapattı. Ekonomik olarak bunalan otobüsçüler “Akaryakıta her gün gelen zamlardan bıktık, geçen yıl 7 lira olan mazot bugün 30 lira, bu otobüsleri nasıl çalıştıracağız? Elli yıllık baba mesleği ve otobüslerimiz başımıza bela oldu, yolculara bilet fiyatı söylerken artık utanıyoruz.” diyerek feryat etti. Bu durumdan hem vatandaş hem de otobüsçüler şikâyetçi, fiyatlardan dolayı okulu kapanan öğrenciler evine dönemiyor; terminaller bomboş. 4 kişilik bir aile yaklaşan Kurban Bayramı’nda ziyarete gitse yol masrafı bir asgari ücreti geçiyor. Bu şartlarda bayramda aileler baba ocağına nasıl gidecek? Bir an önce otobüsçülerin motorinde ÖTV ve KDV indirimi, yolcu taşımada KDV indirimi, SSK ve otoyol indirimi, terminal giriş-çıkış indirimi gibi talep ve beklentileri karşılanmalıdır yoksa yakında ne otobüsçü ne de otobüse binecek yolcu kalacak '' dedi.

 

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım