Kayseri Deniz Postası - ÇETİN ARIK' tan Kanun Teklifi: SARIZ Afet Bölgesi İlan Edilsin
04
Çar, Eki
20 Yeni Haber

 

 

Siyaset
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Aydan Yıldırım

CHP Kayseri Milletvekili Arık, Kahramanmaraş merkezli depremlerde büyük hasar alan Sarız ilçesinin afet bölgesi ilan edilmesi için TBMM Başkanlığına Kanun teklifi sundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kahramanmaraş’a komşu Sarız ilçesinde büyük hasarların meydana geldiğini belirterek, Sarız’ın da afet bölgesi ilan edilen yerler arasına alınması kanun teklifi verdi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Bursa Milletvekilleri Yüksel Özkan ve Erkan Aydın ile deprem bölgesinde yaptıkları çalışmanın ardından depremde hasar alan Kayseri’nin Sarız ilçesinde de incelemelerde bulundu.

CHP Sarız İlçe Başkanı Ömer Faruk Eroğlu ile bölgeyi gezen milletvekilleri vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. Deprem bölgesinde büyük yıkımların yaşandığını ifade eden CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kahramanmaraş’a komşu olan Sarız ilçesinde de ciddi sıkıntıların olduğunu ifade etti. Türkiye’nin hızla yaralarını sarmak zorunda olduğunu belirten Arık, Sarız’da da birçok binanın yıkıldığını ya da ağır hasarlı olduğunu söyledi.

Arık, Sarız’da vatandaşlar ve muhtarlarla görüşmesinin ardından, vatandaşların talepleri doğrultusunda, TBMM Başkanlığı’na Sarız’ın da afet bölgesi ilan edilen yerler arasına alınması için Kanun Teklifi verdi. İktidara yürürken kalkınmayı Sarız’dan başlatacağını ifade eden iktidarın, iktidar olduktan sonra Sarız’ı unuttuğunu ifade eden Arık, “Maalesef Sarız’da hükümet konağı, hastane, PTT binasının da içinde bulunduğu kamu binalarının yüzde 95’i depremden önce çürük raporu almış. Ancak hiçbir şey yapılmamış. Umarım iktidara gelirken kalkınmayı Sarız’dan başlatacağını söyleyen sonrasında Sarız’ı unutan iktidar bu sefer Sarız’ı unutmaz ve afet bölgesi ilan eder” diye konuştu.