Kasım ayının siyaset gündemi açıklandı... Medya Takip Merkezi (MTM)’nin, ayın siyaset haberlerini inceleyerek hazırladığı raporda, basına en fazla konu edilen başlığın yerel seçimler olduğu belirlendi. İşte araştırmanın detayları...

TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy Garo Paylan’ın Selahattin Demirtaş için kullandığı ifadeye tepki göstererek; “Selahattin Demirtaş PKK/KCK’yla hareket etmek ve 50 kişinin öldüğü Kobani protestoları için halkı tahrik etmekle suçlanmış ve bu gerekçeyle tutuklanmıştır.” dedi. 

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, tıp fakültesi mezunlarının cerrahi branşlardan uzaklaştığını belirten Arık, 10 yıl sonra ameliyat yapacak doktor bulunmayacağını söyledi. Sezaryenle doğum yaptığı sırada karnında bant unutulduğunu iddia eden bir kadının iddiasından yola çıkılarak yapılan haberin gerçeği yansıtmadığını belirten Arık, AKP’nin yanlış politikalarının doktorların saygınlığını zedelediğini ve doktorları hedef haline getirdiğini söyledi.

Haber-Foto: Şeyda AŞATIR/ Şeref KAHRAMAN/ CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Kayseri Kocasinan İlçesi teşkilat binasının camlarının kırılması ve eşyaların kırılması olayı ile ilgili İl Başkanı Ümit Özer ve Milletvekili Çetin Arık tarafından basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Milletvekili Arık, “Bugün yine CHP’ye gecenin kör karanlığında bir saldırı oldu. Bunu şiddetle kınıyoruz.” dedi.

Haber Şeyda AŞATIR/ AK Parti’den Kayseri  belediye başkanlıklarına aday adaylığı başvurusu yapan isimler cumartesi günü düzenlenecek yemekte bir araya gelecek. Aday adaylarına plaket taktim edilecek.

Diğer Makaleler...

reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar