FETÖ Derneği’nin kadın yapılanması davasında 5 tahliye

Asayiş
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref Kahraman - Fetullahçı Terör Örgütü’nün KHK ile kapatılan Kayseri Gönüllü Eğitimciler Derneği(KAYGED)’in kadın yapılanmasında yer aldıkları ve örgütün gizli iletişim ağı by lock programını kullandıkları iddiasıyla 9’u tutuklu, 2’si erkek 28 sanığın yargılandığı davada 5 tutuklu kadın sanık tahliye oldu.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu kadın sanıklar A.D., G.Ö., G.Y., H.K., H.B., L.K., S.H., S.S.Y. ve Y.B. ile tutuksuz kadın sanıklar F.D., F.E.S., F.S., H.N., E.B.Y., E.Ö., F.M.B., G.G., G.Y., S.Ü. Y.Ç. ve Z.B., ile erkek tutuksuz sanıklar A.Ö. ve E.K. ile avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.  Erkek tutuksuz sanıklar A.Ö. ve E.K.’nin dosyalarının bu dosya ile birleştiği, bu nedenle sanık sayısının 28’e çıktığı öğrenildi.

Tutuklu sanık A.D., mahkemede “13 aydır tutukluyum. Her zaman devletimin yanında oldum. 16 yıl meslek hayatımda bir tek disiplin cezası almadım. 3 çocuk annesiyim. Ben terörist olarak yargılanmak istemiyorum” dedi. Sanık G.Y. ise “ben 25 yıllık öğretmenim, vatanıma ve milletime hayırlı evlatlar yetiştirmek için uğraştım. Asla by lock indirmedim ve kullanmadım” diye konuştu.

5 TAHLİYE

Diğer sanıkların dinlenilmesinin ardından mahkeme heyeti verdiği ara kararda tutuklu sanıklardan S.S.Y., G.Y., H.K., H.B. ve Y.B.’nin tutukta kaldıkları süreyi göz önünde bulundurarak tahliyelerine karar verip, savcılığın mütalaayı hazırlaması için duruşmayı Ocak 2018’e erteledi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s

*Resmi İlanlar*

reklam