-->

FETÖ’den yargılanan 3 işadamı beraat etti

Asayiş
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref Kahraman - Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında ünlü işadamlarının olduğu 69 sanığın yargılandığı ve son celse bir kısım sanıkların dosyalarının tefrik edildiği dosyalarda yargılanan 3 işadamı delil yetersizliğinden beraat etti.

İŞADAMLARI DAVASI’NDA DOSYALAR TEFRİK EDİLMİŞTİ

Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, AK Parti Eski İl Başkanı Ömer Dengiz, KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, KAYSO eski Meclis Başkanı Nurettin Okandan ve Şükrü Boydak’ın kızı Elif Bozdağ’ın aralarında bulunduğu 71 işadamı hakkında hazırlanan 316 sayfalık iddianameli davada tutuksuz sanık esnaf Seyit Sevgin(66) rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybetmiş, Avukat Süleyman Gürkök(47)’ün davası AHUDER Davası ile birleştiği için bu davadan tefrik edilmiş ve sanık sayısı 71’den 69’a düşmüştü. 23 Kasım’da görülen davanın son celsesinde mahkeme heyeti bir kısım sanıkların dosyalarının tefrik edilerek, sanıkların tek tek yargılanmalarına karar vermişti.

Tefrik edilen dosya sonrası bir kısım sanıklar tek tek yargılanamaya başladı.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde farklı dosyalarda görülen davada tutuksuz sanıklar Adil Kanatlı(73), Emir Özyürek(50) ve Galip Girgin(50) ile avukatları hazır bulundu.

İşadamı Adil Kanatlı, “73 yaşında ilk kez mahkeme gördüm. Hayatımda hiçbir zaman elime silah bile almadım. Mahkeme görmeden toprağın altına girecektim. Birilerinin iftiraları yüzünden buralarda sürünüyorum. Yalan söylemeyi kendime yediremem, ne olduysa anlattım. Bana Allah’a şükür o yapıdan 1 kuruş nasip olmadı, ben de ne toplantılarına katıldım, ne de onlar için para topladım. İftira atanların hepsi kaçtı, biz doğruları söyledik” diye konuştu.

Diğer sanıklar da üzerlerine atılı suçlamaları reddederek beraatlarını talep ettiler.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu sanıklar Adil Kanatlı, Emir Özyürek ve Galip Girgin’e delil yetersizliğinden beraat verdi.  

SANIKLARA FETÖ’DEN CEZALAR

Ayrıca aynı mahkemede başka dosyalarda 15 aydır tutuklu yargılanan öğretmen İhsan Topçu’ya ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan 8 yıl 9 ay hapis, tutukluluk halinin devamına, tutuksuz sanık Hacı Ali Küçükşahin’e aynı suçtan 6 yıl 3 ay hapis ve yurt dışı yasağı, etkin pişmanlıkta bulunan ve by lock kullandığını itiraf eden Nagehan Öcalan’a da 1 yıl 6 ay 22 gün vererek bu cezayı HAGB yaptı.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar