Askeri Mahrem Operasyonu

Asayiş

Haber: Şeyda AŞATIR/ Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından FETÖ/PDY terör örgütünün askeri mahrem yapılanmasına yönelik yapılan operasyonda gözaltı kararı çıkarılan 28 şüpheliden 21’i yakalanarak gözaltına alındı.

Zanlıların mahrem yapılanma içinde faaliyet gösterdiği ve yönetici oldukları iddia edildi. Ayrıca, örgüt içinde askeri mahrem imamlara ‘öğretmen’, astsubaylara ise ‘öğrenci’ denildiği ortaya çıktı.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri ve istihbarat Şubenin ortak çalışması ile FETÖ/PDY’nin  askeri mahrem yapılanmasına yönelik, mahrem yapının içinde faaliyet gösteren ve yönetici oldukları iddia edilen sivil imamlar ve askeri personele yönelik operasyon düzenlendi.

28 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılan, Kayseri merkezli operasyonda, Kayseri’de 19, Batman’da 1, İzmir’de 1, Yalova’da 1 ve Elazığ’da 1 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheliler arasında, 17’si hala görevde olan hava astsubayı, 11 ihraç öğretmen, sağlık müdürlüğünden mühendis, özel okulda aktif öğretmen, üniversite çalışanı ve bilgi işlemci bulunuyor.

Ayrıca, örgüt içinde askeri mahrem imamlara ‘öğretmen’, astsubaylara ise ‘öğrenci’ denildiği ortaya çıktı.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar