13
Pzt, Tem
2 Yeni Haber

Asayiş
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref KAHRAMAN - Kayseri’de ‘uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçundan tutuklu yargılanan ve duruşmada ‘hayrı mübarek gün beraatımı istiyorum’ diyerek ağlayan sanığa mahkemece 12 yıl 6 ay hapis, 25 bin TL adli para cezası verildi.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanıklar H.K., M.K. ve avukatları hazır bulundu.

Tutuklu sanık M.K. mahkemede “Allah şahidim olsun ben arkadaşlarıma uyuşturucu kullanmamaları uyarısında bulundum. 27 ay önce uyuşturucu kullanıp bıraktım. Yakalandığımda 30 TL fatura borcu kağıt vardı, param yoktu. Tek suçum orada bulunmak” diye konuştu.

Diğer tutuklu sanık H.K. ise “Ben kimseye kesinlikle uyuşturucu satmadım. Sadece o gün bir içimlik istedim. 3 çocuğum, kalp hastası annem var.  Hayrı mübarek gün beraatımı istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu her iki sanı M.K. ile H.K.’ye ‘uyuşturucu madde ticareti yapma’ suçundan ayrı ayrı 12 yıl 6 ay hapis , 25’er bin TL adli para cezası verdi. Karar sonrası sanık H.K., ‘Allah, Kur’an çarpsın suçsuzum’ diye ağlarken, sanığın yakınları da Adliye dışında sinir krizleri geçirdi.

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar