970x250

M Yalcin Ramazan Bayramijpg

Asayiş

Haber: Şeref KAHRAMAN // Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturmasında 9 sanıklı Boydak kardeşlerin yargılandığı davada tutuksuz sanık Mustafa Boydak, sözün bittiği yerde olduklarını söyleyerek, “Annem vefat etti, kardeşler gitti, yalnız kaldım, şeker hastası oldum, niyetli değilim” diye ağladı.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 28 Mayıs’ta başlayan ve üç gündür süren davaya tutuklu sanık Hacı Boydak Sincan Kapalı Cezaevi’nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi ile hazır edilirken, tutuklu sanıklar Memduh Boydak, Şükrü Boydak ile tutuksuz sanıklar Mustafa Boydak, Erol Boydak, Bekir Boydak, İlyas Boydak, Murat Bozdağ ve Halit Bayhan duruşma salonunda hazır bulundu.

Memduh Boydak’ın ardından Savcılık tarafından ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan cezalandırılması talep edilen tutuksuz sanık Mustafa Boydak savunma yapmaya başladı. 15 Temmuz’u lanetleyerek sözlerine başlayan Mustafa Boydak, “15 Temmuz sonrası yaşananları devlet refleksi olarak yorumluyorum. Ufak tefek kırgınlıklar olabilir ama devlete küskünlük olmaz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti peygamber duası almış devlettir. Bu sürecin geçiş dönemi olduğunu düşünüyorum. Adaletin tecelli edeceğine inanıyorum” dedi.

Mustafa Boydak: “Final konuşmamı yapıyorum”

12 yıldır Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanlığı yaptığını söyleyen Mustafa Boydak, “O süreçte hiçbir soruşturma yaşamadık, şaibe olmadı, küçük bir suçlama dahi gelmedi. Herhangi bir oturmalarına, seyahatlerine, Türkçe Olimpiyatları’na katılmadım, kimse gösteremez. Normalde 5-6 saat konuşurum ama bugün final konuşmamı yapıyorum, biraz heyecanlandım” diyerek ceketini ve kravatını çıkardı.

Sözün bittiği yerde olduklarını söyleyen Boydak, “Google’a Mustafa Boydak yazın, kişiliğimi orada görürsünüz. Dünya alem biliyor. Annem vefat etti, kardeşler gitti, yalnız kaldım, şeker hastası oldum, niyetli değilim” diyerek ağladı.

Önceki celselerde Boydak Holding’e bağlı 5 şirkete kayyum atılmasına karar verilmesi ile ilgili de konuşan Boydak, “5 şirketin hiçbir alakası yok. İsrail, İngiltere ve Almanya’dan yabancı ortaklarımız var. Bağlı şirketler hikayesini düzeltmemiz gerekiyor” dedi.

Mahkeme heyeti duruşmaya öğle arası verdi. Öğleden sonraki oturumda Mustafa Boydak’ın savunmasına devam edilecek.

M Uzunoglu Ramazan

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar