15
Cu, Oca
39 Yeni Haber

Asayiş
Tipografi
  • Daha Küçük Küçük Orta Büyük Daha Büyük
  • Varsayılan Helvetica Segoe Georgia Times

Haber: Şeref Kahraman - Kayseri’de Pınarbaşı PTT Müdürlüğü’nde 24 yıldır gişe memuru olarak çalışan ve zimmetine para geçirdiği iddiasıyla yargılanan tutuksuz sanığa mahkemece 7 yıl 9 ay 22 gün hapis cezası verildi.

Pınarbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı soruşturma evrakında 17-19 Haziran 20185 tarihlerinde Bekir Öztürk’ün Pınarbaşı PTT Merkez Müdürlüğü vekil ve veznedarı olarak görev yaptığı, şüpheliler Metin Karauz ve Zeki Ulusoy’un aynı yerde gişe memuru olarak çalıştığı, Bekir Öztürk’ün 12 günlük yıllık izne ayrıldığı, tutanakla  Zeki Ulusoy’a görevi devir, teslim yaptığı, bunu fırsat bilen şüpheli Metin Karauz’un tahsil ettiği ve gişesinde bulunan  304 bin TL’den 29 bin TL normal yapılması gereken havale ödemesi düşüldükten sonra geriye kalan 274 bin TL’yi teslim fişi ile teslim etmesi gerekirken, zimmetine geçirdiği 274 bin TL’nin 33 bin TL’sini nakit olarak, geriye kalan 240 bin TL’sini PTT ile anlaşmalı bankalardan 3. şahıslar adına kullandığı tespit edildi. Şüpheliler hakkında ‘Denetim görevini ihmal ederek zimmet ve irtikaba neden olma’, ‘zimmet’ gibi suçlardan dava açıldı.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuksuz sanıklar Metin Karauz(48), Zeki Ulusoy(56) ile avukatlar hazır bulunurken, tutuksuz sanık Bekir Öztürk(46) ise duruşmaya gelmedi.

Tutuksuz sanı Metin Karauz, 24 sene Pınarbaşı PTT Müdürlüğü’nde gişe memuru olarak görev yaptığını belirterek, “Hırsızlık ve zimmet kastıyla yapıyor olsaydım, hepsini aktarırdım. Yaşanan tüm olaylarda hatalı ve suçlu olduğumu kabul ediyorum. Bu paraların en ufak bir kısmı bana geçmemiştir. Türk adaletine güveniyorum” diye konuştu.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuksuz sanık Metin Karauz’a ‘zimmet’ suçundan 7 yıl 9 ay 22 gün hapis cezası verdi. Diğer sanıklar Zeki Ulusoy ve Bekir Öztürk’e ise beraat karar verdi.

*Resmi İlanlar*

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar