Boydak kardeşler için 617 gün sonra karar

Asayiş

Haber: Şeref KAHRAMAN / Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yargılanan Boydak ailesinden 9 kişinin yargılandığı davada 617 gün sonra kararın yarın saat:13.00’da açıklanması bekleniyor.

 

617 GÜN SONRA KARAR VERİLİYOR

617 gün önce, 1 Kasım 2016’da başlayan 68 sanıklı davanın 26 Ekim 2017’de görüldüğü celsesinde mahkeme heyeti Boydak’ların diğer 5 şirketine de hisse büyüklükleri nedeniyle kayyum atanmasına, olaylara göre bazı sanıkların dosyalarının tefrik edilerek bu dosyadan ayrılmasına karar vererek 14 sanıklı duruşmayı 6 Şubat 2018’e ertelemişti. 6 Şubat’ta görülen davada 14 sanıktan 5’inin bu dosyadan tefrik edilmesine ve Boydakların olduğu 9 sanıklı davanın 7. celsesinde 13 Nisan’a ertelenmesine karar vermişti. 13 Nisan’da görülen davada savcılık mütalaasını celse arası vermiş, duruşma 28 Mayıs’a ertelenmişti. 28 Mayıs’taki davanın 8. celsesi 5 gün sürmüş, karar için 7 Haziran’a gün verilmişti. Mahkeme davanın 9. celsesinde de karar vermemiş, duruşmayı 12 Temmuz’a ertelemişti.

Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yarın görülecek davada tutuklu sanıklar Hacı Boydak, Memduh Boydak, Şükrü Boydak ile tutuksuz sanıklar Mustafa Boydak, Erol Boydak, Bekir Boydak, İlyas Boydak, Murat Bozdağ ve Halit Bayhan duruşma salonunda hazır bulunması bekleniyor.

GÖZLER, SAAT:13.00’DA…

Saat:13.00’da başlayacak olan davanın 10. celsesinde mahkeme başkanı Murat Şamlı, tüm sanıklara karar verileceği uyarısı ile son sözlerini soracak. Ardından müzakere için kısa bir süre ara verecek olan mahkeme, daha sonra Boydaklar hakkında kararını açıklayacak.

SAVCI, MEMDUH BOYDAK İÇİN 25 YIL İSTİYOR

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında 824 gündür tutuklu sanık Memduh Boydak hakkında ‘silahlı terör örgütü yönetmek’ suçundan 15 yıl ila 25 yıl arasında cezalandırılmasını talep etmişti. Savcı, Memduh Boydak’ın hükümle birlikte tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istmeişti. Diğer sanıklar Hacı, Şükrü, İlyas, Mustafa, Bekir, Erol Boydak ve Murat Bozdağ hakkında verilen mütalaa ise sanıkların suçlarının ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ suçunu oluşturduğu gerekçesiyle 7 sanığa 6 yıl 3 aydan 15 yıla kadar hapis cezası istenmiş, tutuksuz sanık Halit Bayhan’a ise beraat talep edilmişti.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar