DEAŞ Operasyonu: Hepsi tutuklandı

Asayiş

Haber-Foto: Şeyda AŞATIR/ Kayseri polisinin DEAŞ terör örgütüne yönelik operasyonlarına devam ediyor. Son yapılan operasyonda, 3’ü kadın 7 zanlı yakalanarak gözaltına alındı. Zanlılar arasında DEAŞ’ın Göç ve Lojistik Komitesi Türkiye sorumlusu Abu Jafar kod isimli şahıs ile bağlantısı olduğu tespit edilen Türkiye sorumlusu Abu Jafar’da bulunuyor. Adliyeye sevk edilen tüm şüphekiler tutuklanArık’ cezaevine gönderildi.

 Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından DEAŞ terör örgütünün Göç ve Lojistik Komitesi Türkiye sorumlusu Abu Jafar kod isimli şahıs ile bağlantısı olduğu tespit edilen aralarında Türkiye sorumlusu Abu Jafar’ın kardeşlerinin ve akrabalarının da yer aldığı şahıslara operasyon düzenlendi.

daes1

 

Operasyonda Rusya uyruklu Rashid Enikeev, Rusya uyruklu Elena Rakhmanova, Suriye uyruklu Mahmud Şeyh Muhammed, Sümeyye Şeyh Muhammed, Ahmad Alakel, Minah Mohammed Al Ali ve Mısır uyruklu Nada Ahmet M. isimli 7 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda çok sayıda sahte pasaport, dijital materyal ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

daes2

Gözaltına alınan şüphelilerden Rashid Enikeev’in yapılan incelemesinde uluslararası seviyede terörizm suçundan arandığı, halen DEŞA terör örgütü içerisinde faaliyet yürüttüğü, DEAŞ terör örgütü tarafından GSM aracılığı ile örgüt içi kullanılan gizli haberleşme ağı üzerinden örgüt mensuplarına talimat verdiği, DEAŞ terör örgütü içerisinde faaliyet yürütürken ölen örgüt mensuplarının eşlerine Suriye’den kaçak yollara Türkiye’ye getirerek yerleştirdiği tespit edildi.

daes3

1’i tekerlekli sandalyede olan 7 şüpheli Emniyet’teki ifadelerinin ardından Adli Tabiplik’te sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler daha sonra Adliye’ye sevk edildi.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s
reklam
Reklam

Web stemizde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Anladım

Resmi İlanlar